Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II niedziela Adwentu

2018-12-09

Dziś jest Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na jego potrzeby.

1.    W sobotę 15 grudnia od godz. 9.00 księża będą odwiedzali obłożnie chorych w ich mieszkaniach, aby im udzielić sakramentów: pokuty i Eucharystii(spowiedź i Komunia św.). Prosimy o zgłaszanie adresów obłożnie chorych, którzy chcieliby  przed Bożym Narodzeniem przyjąć sakramenty  święte.

2.    Na plebanii w każdym dniu są do nabycia opłatki, świece wigilijne i kalendarze katedralne przez cały dzień.

3.    W czwartek 13 grudnia – wspomnienie liturgiczne św. Łucji i dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

4.     Wspomnienia liturgiczne św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła w piątek 14 grudnia 2018 r.

5.    W sobotę 15 grudnia przypada rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Henryka Ciereszki. Modlimy się w Jego intencji podczas Mszy św. w katedrze i w naszych modlitwach osobistych.

6.    W następną niedzielę 16. Grudnia przy ołtarzu NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia matkom oczekującym potomstwa będzie udzielane specjalne błogosławieństwo po każdej Mszy św.

7.    Również w następną niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na potrzeby ubogich rodzin naszej parafii.

8.    Zapraszamy dzieci na Roraty w katedrze w czwartek 20.XII. o godz. 16.30 z lampionami. Od godz. 16.00 i podczas Mszy św. będzie przedświąteczna  spowiedź dzieci.

9.    Zapraszamy młodzież na Roraty w katedrze w piątek 21. XII. 2018 r. z lampionami. Od godz. 16.00 i podczas Mszy św. będzie przedświąteczna spowiedź młodzieży.

10.     Rekolekcyjne dni skupienia dla wszystkich wiernych odbędą się w katedrze w dniach 21-22-23.XII.(piątek-sobota-niedziela). Nauki adwentowe w piątek i sobotę podczas Mszy św. o godz. 9.30, 16.30 i 18.00, w niedziele podczas każdej Mszy św. niedzielnej. Spowiedź przed i podczas każdej Mszy św.

11.     Akademickie rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 16-17-18 grudnia(niedziela-poniedziałek-wtorek), codziennie o godz. 19.30, w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63. Poprowadzi je ks. Tomasz Mazurek doktorant na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie.

12.     Spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego Białegostoku odbędzie się dnia 19 grudnia (środa) o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich. W programie przewidziany jest koncert opłatkowy w wykonaniu  Orkiestry Kameralnej oraz Chóru Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej.

Do udziału w rekolekcjach i w spotkaniu opłatkowym zapraszamy  pracowników, studentów i absolwentów wszystkich białostockich uczelni. Informacje znajdują się również na plakatach oraz stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego.

13.    Dzieci klas drugich szkoły podstawowej uczestniczą w Mszy św. w katedrze o godz. 9.30, a po jej zakończeniu mają spotkanie w sali nr 12 przy katedrze.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii