Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I niedziela Adwentu

2018-12-02

Dziś rozpoczyna się czas Adwentu, który jest przygotowaniem do przyjścia Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia i w Dniu Ostatecznym.

1.    We wszystkie dni, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, w czasie Adwentu, będzie odprawiana Msza św. o Matce Bożej zwana roratnią. W katedrze Msze św. roratnie będą sprawowane w dni powszednie o godz. 6.30 i 18.00. Z Mszą św. odprawianą w niedziele o godz. 6.00 będzie złączone nabożeństwo do Matki Bożej. Zachęcamy do przychodzenia na roraty z lampionami, zwłaszcza dzieci i młodzież.

2.     Zachęcamy do nabycia caritasowych świec  Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w kancelarii parafialnej.

3.    We wtorek (4 grudnia) – św. Barbary, patronki górników. Dzień modlitw za bezrobotnych. Msza św. dla instytucji gazowniczych w naszej katedrze zostanie odprawiona w poniedziałek 3 grudnia o godz. 9.30.

4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

5.    W czwartek 6. grudnia, w dniu wspomnienia św. Mikołaja, po Mszy św. o godz. 18.00, jest organizowane spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium Duchownego. Zapraszamy tych, którzy do tego Grona już są zapisani, jak i wszystkich chętnych do modlitwy i troski o powołania do kapłaństwa.

6.    W sobotę 8 grudnia Kościół obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w katedrze o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 16.30 i 18.00. Matka Boża objawiła się Włoszce Pierinie Gilli 8 grudnia 1947 r. i skierowała do niej takie słowa: „ Pragnę, aby w dniu 8 grudnia każdego roku o godz. 12.00 w południe obchodzono uroczyście godzinę łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia.” „Godzina łaski” będzie miała miejsce w katedrze po Mszy św. o godz. 11.00. Koniecznie udział w niej należy połączyć z uczestnictwem w Mszy św.

7.    Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Białostockiej zaprasza na spotkanie  „Ministrantów Seniorów”, które odbędzie się w sobotę 8 grudnia 2018 r. o godz. 12.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku.

8.    Rekolekcje adwentowe parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 9-10-11 grudnia br.(niedziela - poniedziałek - wtorek) pod przewodnictwem O. Norberta Kuczko z Zakonu Dominikanów. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym w Białymstoku.

9.    Rekolekcje adwentowe dla nauczycieli i wychowawców rozpoczną się dzisiaj w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku i będą trwały do wtorku włącznie.. Msze św. codziennie o godz. 18.00. Rekolekcje pod hasłem „ Zdobywamy świat dla Niepokalanej z O. Maksymilianem” poprowadzi O. Dobromir Beker- franciszkanin.

10.    Adwentowy dzień skupienia  związków małżeńskich niesakramentalnych pod hasłem „Miłować ludzką miłość” odbędzie się dnia 9 grudnia 2018 r. o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków). W programie niedzielna Eucharystia z nauką adwentową oraz konferencja. Skupieniu przewodniczyć będzie o. Mieczysław Sagan SVD. Spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku w każda drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

11.     Ukazał się nowy, setny, numer czasopisma  „Drogi Miłosierdzia”, poświęcony Bożemu Narodzeniu, niosącemu przesłanie pokoju, przebaczenia i pojednania. Mówi o radości, modlitwie i wdzięczności w przeżywaniu nadchodzących Świąt.

Znajdziemy w nim również list pasterski Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, na nowy rok duszpasterski, obchodzony pod hasłem „W mocy Bożego Ducha.”

12.     W następną niedzielę, 9. grudnia, przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

13.     Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w poniedziałek (3.XII.)  św. Franciszka Salezego, w piątek(7.XII.) św. Ambrożego

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii