Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 niedziela zwykła

2018-11-04

Dziś łączymy się z Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku. Modlimy się za nie i składamy ofiary na tacę na jego potrzeby. Witamy przedstawicieli Seminarium pośród nas: ks. Marka Czecha i alumna, którzy będą z nami przez cały dzień. Można też nabyć kalendarze seminaryjne w przedsionku kościoła po każdej Mszy św.

1. W środę 7 listopada w Bazylice  Archikatedralnej rozpocznie się Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia o godz. 18.00. O tej godzinie nabożeństwo Nowenny będzie odprawiane każdego dnia 7-15 listopada. Pełne uczestnictwo w Nowennie jest wtedy, gdy ktoś uczestniczy w niej każdego dnia. W poszczególne dni będą przybywali wierni z naszej Archidiecezji.  W czwartek 8 listopada jest dzień kapłanów, w piątek 9 listopada Dzień Małżeństw i Rodzin, w sobotę 10 listopada dzień Młodzieży określony jako Dzień u Mamy. O godz. 16.00 spotkanie młodzieży w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3, o godz. 18.00 Msza św. w katedrze i nabożeństwo młodzieżowe do Mastki Bożej Miłosierdzia. Zaproszeni do udziału są zaproszeni wszyscy młodzi ludzie, w szczególny sposób młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W niedzielę 11 listopada jest Dzień Życia Konsekrowanego. W ramach programu Nowenny nasza parafia Wniebowzięcia NMP jest zaproszona szczególnie w piątek 9 listopada oraz w niedzielę 11 listopada. Prosimy, aby wszyscy ci, którzy zwykle uczestniczą w Mszach św. w niedzielnych w różnych godzinach, w niedziele 11 listopada przyszli na Mszę św. o godz. 18.00 w ramach Nowenny do Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Tegoroczna Nowenna będzie miała charakter dziękczynienia za odzyskanie niepodległości przez Polskę. Tematy poszczególnych dni i tematy  kazań będą ukazywały obecność Maryi w historii Narodu Polskiego. Nowenna jest przygotowaniem do Uroczystości Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, która przypada 16 listopada i podczas której Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Zapraszamy wszystkich przede wszystkim na Mszę św. o godz. 18.00, w której wezmą udział biskupi a Ks. Abp Sławoy Leszek Głódź wygłosi kazanie.

2. W piątek 9 listopada przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, a w sobotę 10 listopada wspomnienie liturgiczne św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.

3. W następną niedzielę obchodzimy Święto Niepodległości Polski. Msza św. dziękczynna za 100 lat niepodległości z prośbą o błogosławieństwo Boże i pokój Ojczyźnie naszej w przyszłości zostanie odprawiona o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Inne Msze św. wg porządku niedzielnego.

4. Caritas Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza wszystkich opiekunów i wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas na spotkanie, które odbędzie się w sobotę  10 listopada br. w ramach Nowenny Opieki NMP Matki Miłosierdzia. Program spotkania przewiduje o godz. 10.00 Mszę św. przed Obrazem Matki Miłosierdzia w katedrze, o godz. 10.45 adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Najśw. Sakramentu w katedrze, w godz. 11.15-14.00  w sali przy katedrze warsztaty pt. „Co to jest wolontariat oraz rozwój umiejętności społecznych w ramach projektu „Aktywizacja wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas oraz osób starszych w programie „100 na 100”, poznanie programu „Spiżarnia Caritas” oraz przygotowanie do „XV Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas – Tak pomagam” , podjęcie różnych aktualnych spraw w pracy Caritas. Spotkanie zakończy się poczęstunkiem. Zapewniamy herbatę, kawę, słodkości i sympatyczny klimat – głosi Caritas. 
Bardzo prosimy wiernych gromadzących się na liturgii i w pracy duszpasterskiej naszej parafii o przybycie na to spotkanie Caritas w naszym Sanktuarium NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w sobotę 10 listopada i wpisanie się  do  grupy Caritas naszej parafii. Prawdziwa cześć oddawana Maryi, Matce Miłosierdzia wyraża się w niesieniu miłosierdzia ludziom, którzy potrzebują pomocy. Mogą się wpisać ludzie młodzi, w średnim wieku, a także starsi, którzy maja jeszcze dużo siły i sporo czasu.

5. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych są odprawiane w katedrze w niedzielę 4.XI. o godz. 17.15, w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00 oraz na cmentarzu o godz. 16.00 w dniach 4-6. Listopada(niedziela-poniedziałek i wtorek). Do tej modlitwy można jeszcze wpisać imiona zmarłych, za których chcemy się modlić.

6. W następną niedzielę 11.XI. zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii na Mszę św. o godz. 9.30  i na modlitwę przed obrazem Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w ramach Nowenny, która jest odprawiana przed łaskami słynącym Obrazem w naszej katedrze. Prosimy rodziców o pomoc w przybyciu ich dzieci na tę wspólną modlitwę i przyjście  razem z nimi. Prosimy, aby rodzice swoje dzieci w tym dniu ofiarowali opiece Matki Miłosierdzia, tu w Sanktuarium Jej poświęconym.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii