Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 niedziela zwkła

2018-10-21

Dziś jest niedziela misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Misji Kościoła Katolickiego.

1. Jutro (22.X.) jest  wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, w katedrze święto. Msze św. wg porządku dnia powszedniego. Uroczyste Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczy Ks. Abp Edward Ozorowski. Bierze udział Seminarium Duchowne. Homilię wygłosi Ks. Prof. Radosław Kimsza. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich wiernych.

2. Msza św. z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Metropolity Białostockiego będzie sprawowana w katedrze białostockiej w niedzielę, 28 października br. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.

Niedziela 28 października jest też Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu modlimy się za Kościół Prześladowany i składamy ofiary do puszek na jego potrzeby. Tegoroczny X. Dzień będzie poświęcony sytuacji chrześcijan w Pakistanie.

3. Rozdajemy  wydrukowane formularze do wpisania imion zmarłych, których chcemy polecić w wypominkach. Zapisujemy na wypominki na  poszczególne dni 1-6 listopada w niedziele w zakrystii, w dni powszednie w kancelarii parafialnej; na cmentarzu w niedziele przy kaplicy przed i po Mszy św., w dni powszednie przed i po Mszy św. oraz w innych wyznaczonych miejscach i w wyznaczonych godzinach.

4. Zapraszamy do chóru parafialnego przy katedrze. Można wpisać się podczas próby w piątki po Mszy św. o godz. 18.00 w sali nr 12 przy katedrze.

5. Zapraszamy dzieci klas pierwszych na Mszę św. o godz. 9.30 i na spotkanie po zakończeniu tej Mszy św. w sali nr 12 przy katedrze w następną niedziele 28.X.

6. Zachęcamy młodzież klas szóstych, siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz młodzież trzeciej klasy gimnazjum do udziału w spotkaniach przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania w wyznaczonych miejscach i wyznaczonym czasie, podanych na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii