Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 niedziela zwykła

2018-09-30

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla ubogich naszej parafii.

1. Nabożeństwo różańcowe w każdym dniu w październiku będzie odprawiane w katedrze dla wszystkich po Mszy św. o godz. 18.00, o godz. 19.30 dla młodzieży przygotowywane i prowadzone przez duszpasterstwo akademickie, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30 dla dzieci,  po Mszy św. o godz. 16.30 dla młodzieży. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach, przy kaplicach, przy krzyżach lub indywidualnie.

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W sobotę (6.X.)po Mszy św. o godz. 18.00 procesja różańcowa wokół katedry nawiązująca do przeżywanego przed rokiem „Różańca do granic” do pierwszej soboty i wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, które przypada w niedzielę 7 października. Zapraszamy do uczestnictwa w tej procesji zarówno wiernych z naszej parafii jak i wszystkich wiernych z Białegostoku i Archidiecezji, zwłaszcza członków Żywego Różańca.

3. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: 
- w poniedziałek 1.X. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy, Doktora Kościoła
- we wtorek 2.X> św. Aniołów Stróżów
- w czwartek 4.X. św. Franciszka z Asyżu
- w piątek 5.X. św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy.

4.  W piątek 5.X. młodzież maturalna naszej Archidiecezji udaje się na pielgrzymkę na Jasną Górę. Program obejmuje czas 15.30 – 21.30 oraz czuwanie nocne w intencji przebiegu i dobrych owoców Synodu o Młodzieży, który odbędzie się w Watykanie w październiku. Gorąco zachęcamy wszystkich maturzystów do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

5. Msza św. z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii, w 10. Rocznicę Wydarzeń Eucharystycznych, zostanie odprawiona w niedzielę 7 października br. o godz. 11. w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy św. przewodniczyć będzie  Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.

6. Od 1. października w katedrze jest przewidziana spowiedź w dniach powszednich w godz. 6.00-9.00, od 12.00 do Mszy św. o godz. 18.00 włącznie, w niedziele i święta przed i podczas każdej Mszy św. Zapraszamy.

7. Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej zaprasza do uczestnictwa w katechezach biblijnych dla dorosłych, prowadzonych metodą Mess’AJE(czyt. Mesaż) pt. „On zmartwychwstanie”. Spotkania będą się odbywały w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej im. bł. Michała Sopocki przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku w środy w godz. 18.00 – 20.30. Pierwsza katecheza w środę, 3. Października. Szczegóły na stronie katecheza.archibial.pl

8. W następną niedzielę(7. X.)o godz. 15.45 konferencja , o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koła Żywego Różańca naszej parafii, inne grupy różańcowe oraz wszystkich, którzy chcą modlić się razem na różańcu.

9. W następną niedzielę  zapraszamy na spotkanie przy katedrze w sali nr. 12  dzieci klas czwartych i piątych po Mszy św. o godz. 9.30.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii