Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 niedziela zwykła

2018-09-23

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w czwartek(27.09.) św. Wincentego a Paulo, Prezbitera;  w piątek 28.09.2018 – św. Wacława, Męczennika – w Białymstoku uroczystość bł. Michała Sopocki, Prezbitera, patrona Białegostoku; w sobotę św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

2. Obchody uroczystości patronalnych w Białymstoku będzie trwała w dniach 26-29 września . W tych dniach odbywać się będzie jarmark przy ratuszu.  27. września o godz. 18.00 Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a po jej zakończeniu procesja z relikwiami bł. Ks. Michała Sopoćki od kościoła Miłosierdzia Bożego do katedry. Oddawanie czci  bł. Ks. Michałowi przy relikwiach w katedrze od godz. 6.00 do 19.00. O godz. 18. 00 w Archikatedrze uroczysta Msza św. w intencji mieszkańców Białegostoku w dniu 25 rocznicy śmierci Ks. Abp. Edwarda Kisiela, pierwszego Metropolity Białostockiego,  pod przewodnictwem Ks. Abp. Tadeusza Wojdy, obecnego Metropolity Białostockiego z udziałem duchowieństwa, władz miejskich i wojewódzkich oraz przedstawicieli miasta i województwa. 29 września prezentacja i promocja pierwszego wydania książki oraz audiobooka pt. „Wspomnienia” autorstwa bł. ks. Michała Sopoćki. Od godz. 18.00 koncert Zespołu Winnica i Zespołu Zakopower.

3. Msza św. w X-ta rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w niedziele 30 września o godz. 15.00
.
4. Dzień Jedności Rolniczej odbędzie się w niedzielę, 30 września br. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w Wasilkowie. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00. Zapraszamy rolników do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za tegoroczne zbiory.
5. Pielgrzymka maturzystów Archidiecezji Białostockiej na Jasną Górę odbędzie się 5 października. Wpisuje się ona w modlitwę  całego Młodego Kościoła w Polsce w intencji przebiegu i owoców Synodu o Młodzieży, który odbywać się będzie w Watykanie w miesiącu październiku. Zapraszamy do wspólnego nocnego czuwania z młodzieżą naszej Archidiecezji, która w nocy z 5 na 6 października ma wyznaczony czas adoracji. Informacje pod telefonem 6o4 557 740 lub przez e-mail xr. arciszewski@gmail.com.

6. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżeństwa w wieku prokreacyjnym do udziału w formacji małżeństw, organizowanej w ramach Studium  Życia Rodzinnego. Celem formacji jest przygotowanie specjalistów, którzy będą służyć wsparciem w parafiach, prowadzić parafialne poradnie rodzinne, organizować katechezy przedmałżeńskie oraz spotkania kierowania płodnością. Spotkania prowadzone metodą warsztatu będą się odbywały dwa razy w miesiącu, w soboty, w godzinach 9.00- 14.00. Dzieciom zapewniamy w czasie formacji fachową opiekę. Warsztaty są bezpłatne. Informacje o terminach zajęć, szczegółowy program dostępne są na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin www.rodzinabialystok.pl , na plakatach i ulotkach. Zgłoszenia do 13 października.

7. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę, 6 października br. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Zakończenie o godz. 14.30.

8. Świętowanie rocznic ślubu będzie miało miejsce w Archikatedrze Białostockiej w sobotę 29 września o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Bp Henryk Ciereszko. Zapraszamy wszystkie małżeństwa do udziału w tej uroczystości, połączonej z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

9. Spotkania dla dzieci związane z przygotowaniem i przeżywaniem sakramentów św. : sakramentu pokuty i Eucharystii będą się odbywały w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30: klasy czwarte i piąte w pierwszą niedzielę miesiąca, klasy trzecie w drugą niedzielę, klasy drugie w trzecią niedzielę, klasy pierwsze w czwartą niedzielę miesiąca.
10. Zapraszamy mężczyzn i kobiety do chóru parafialnego w katedrze. Zapisy w piątki po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali nr 12.

11. W następną niedzielę ofiary składane do puszek przed kościołem są przeznaczone dla ubogich naszej parafii, które będą  przekazywane potrzebującym przez grupę charytatywną Caritas istniejącą przy katedrze.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii