Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 niedziela zwykła

2018-09-09

Dzisiaj ofiary składane na tacę są przeznaczone na odbudowę plebanii w Białowieży zniszczonej przez pożar, a ofiary składane do puszek przed kościołem na potrzeby KUL i Centrum Pastoralno-Katechetycznego w Białymstoku.

1. W tym tygodniu przeżywamy w parafii dni adoracji Najśw. Sakramentu, czyli tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Odbędzie się ono 12-13.14 września(środa-czwartek-piątek). Msze św. z kazaniami eucharystycznymi w każdym dniu o godz. 9.30, 16.30 i 18.00. W ostatnim dniu po Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół katedry. Prosimy o uczestnictwo wszystkich tych, którzy mają funkcje w procesji i wszystkich wiernych. Jest to szczególna forma oddania czci Jezusowi w Eucharystii. Ostatni dzień 40-stogodzinnego Nabożeństwa jest też dniem święta Podwyższenia Krzyża, z którym to nabożeństwo jest związane z racji czci krzyża św. poprzez ołtarz krzyża św. połączony z tabernakulum, w którym przechowywany jest Najświętszy Sakrament.
Serdecznie zachęcamy wszystkich do adoracji Najśw. Sakramentu w tych dniach indywidualnie lub wspólnie – prowadzonych przez kapłana. Nie powinno zabraknąć na adoracji grup religijnych skupionych przy naszej parafii. 

2. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: wspomnienie (dowolne) Najśw. Imienia Maryi w środę 12 września, św. Jana Chryzostoma Biskupa i Doktora Kościoła w czwartek 13 .09., NMP Bolesnej w sobotę 15.09. W tym dniu(15.09) odbędzie się  pielgrzymka z krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Wyjście z katedry białostockiej o godz. 11.00.

3. W następną niedzielę odbędzie się pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. W Sanktuarium: o godz. 11.00 modlitwa różańcowa, o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Edwarda Ozorowskiego. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie. Zapraszamy do uczestnictwa.

4. Spotkanie zelatorów Żywego Różańca ze wszystkich parafii Archidiecezji Białostockiej  odbędzie się w sobotę 22 września 2018 r. w pomieszczeniach przy naszej katedrze. Rozpoczęcie o godz. 10.00, przewidywane zakończenie o godz. 14.00.

5. Również 22.września odbędzie się Spotkanie Służby Liturgicznej Archidiecezji Białostockiej w Kopisku, rozpoczynające rok formacyjny. Organizuje Ks. Rafał Więcko, Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej.

6. Katechezy parafialne związane z przygotowaniem do pierwszej spowiedzi i Komunii św. i życiem sakramentalnym dzieci będą się odbywały w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30:
- w pierwszą niedzielę miesiąca klasy czwarte i piąte
- w drugą niedzielę klasy trzecie
- w trzecią niedzielę klasy drugie
- w czwartą niedzielę klasy pierwsze
Prosimy rodziców o pomoc dzieciom w korzystaniu z tych spotkań, gorąco zapraszamy dzieci do uczestnictwa w nich.

7. Spotkanie liderów wspólnot , ruchów i stowarzyszeń oraz  księży opiekunów odbędzie się 18 września 2018 r. (wtorek) o godz. 19.00 w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku.

8. Msza św. w intencji pracowników i funkcjonariuszy podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej i ich rodzin, będzie sprawowana w katedrze białostockiej dnia 13 września br.(czwartek) o godz. 9.00 pod przewodnictwem Ks. Bp. Henryka Ciereszki.

9. Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji oraz Akcja Katolicka zapraszają do uczestnictwa w cyklicznych katechezach na temat Eucharystii, pt. „Spotkanie z Miłością” . katechezy będą się odbywać w kościele św. Rocha w czwartki o godz. 18.45. Pierwsze spotkanie odbędzie się 13 września br.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii