Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 niedziela zwykła

2018-08-12

1. We wtorek 14 sierpnia jest wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jest to dzień naszej modlitewnej pamięci o poległych w obozach i więzieniach.

2. W środę(15 sierpnia) przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, odpust w katedrze. W tym dniu obchodzimy też święto Wojska Polskiego.
Msze św. w katedrze wg porządku niedzielnego. Główna Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Abp. Tadeusza Wojdy w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego ^ z udziałem wojska i służb mundurowych, parlamentarzystów, lokalnych władz rządowych i samorządowych, różnych środowisk wojewódzkich i miejskich. Po Mszy św. Apel na placu przy katedrze(Rynek Kościuszki) i inne formy uczczenia 100 rocznicy Niepodległości Polski, przygotowane przez władze wojskowe, wojewódzkie i miejskie.) 
Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie plonów i kwiatów. Uroczyste dziękczynienie za tegoroczne zbiory i modlitwa o błogosławieństwo Boże w dalszych pracach: w gospodarstwach rolnych, sadach, ogrodach i ogródkach działkowych będą miały miejsce w katedrze.
O godz. 14.00 z udziałem delegacji z parafii położonych pod Białymstokiem i zespołami folklorystycznymi.
Msza św. w intencji parafian z procesją eucharystyczną wokół katedry o godz. 18.00. Prosimy o zaangażowanie wszystkich, którzy mają określone funkcje w procesji. Zachęcamy do udziału w tej Mszy św. wszystkich parafian.
Skorzystajmy z możliwości uzyskania odpustu w tym dniu w katedrze. Warunki: stan łaski uświęcającej, udział w Mszy św. w katedrze i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencji i wg intencji papieża, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

3. W piątek 17.sierpnia wspomnienie liturgiczne św. Jacka, Prezbitera. W tym dniu rozpoczyna się też Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej przed Uroczystością 26 sierpnia. Będzie ona odprawiana codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W czwartek 16. sierpnia Mszą św. o godz. 5.30 w katedrze białostockiej rozpocznie się XXVI Piesza Pielgrzymka Ekumeniczna do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie.

5. Zapraszamy na koncert w starym kościele famym dzisiaj o godz. 20.30. W programie: Psalmy nieszpome i chorał gregoriański z Antyfonarza Piotrkowczyka wykona Zespół Muzyki Dawnej DILETTO, SCHOLA GREGORIANA CASIMIRI, soliści: Anna Zawisza = sopran, Marcin
Liweń - kontratenor altowy, Maciej Gocman - tenor, Piotr Zawistowski bas; dyrygent Anna Moniuszko. Wstęp wolny.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii