Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 niedziela zwykła

2018-07-22

Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa  podejmujący inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa na drodze. MIVA – Polska zachęca do udziału w Akcji św. Krzysztof: podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za jeden kilometr bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy.
W tej Mszy św. dziękujemy Bogu za bezpieczną jazdę i prosimy o to na przyszłość. Ofiarę na środki transportu dla misjonarzy możemy złożyć do puszek przy wyjściu z kościoła.

1.    W Martyrologium św. Krzysztofa wspomina się 25 lipca. W tym dniu( środa) modlitwa w intencji kierowców będzie zanoszona do Boga podczas każdej Mszy św.(wg porządku dnia powszedniego).  Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. na placu przy kościele, na placu przy budynkach katechetycznych i przy ul. Kościelnej. Ofiary składane przy okazji poświęcenia będą przeznaczone także na środki transportu dla misjonarzy. Zapraszamy wszystkich kierowców na wspólna modlitwę i poświęcenie pojazdów, zwłaszcza na godz. 18.00.

2.    Wspomnienie św. Joachima i Anny , rodziców NMP, w czwartek 26 lipca. Pamiętamy w tym dniu w modlitwach o babciach, dziadkach i osobach starszych. Uroczysta modlitwa w ich intencji będzie podczas Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

3.    Inne  święta i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
- święto św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy w poniedziałek 23 lipca
- wspomnienie św. Kingi, Dziewicy, we wtorek 24 lipca
- święto św. Jakuba, Apostoła w środę 25 lipca.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii