Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 niedziela zwykła

2018-07-15

Witamy pośród nas Siostrę Judytę ze Zgromadzenia SS. Misjonarek św. Rodziny, która pracuje na Misjach w Zambii (w Afryce). Dziś razem z nią będziemy się modlić o owoce pracy misyjnej w Afryce i w innych krajach na różnych kontynentach. W szczególny sposób polecamy Bogu ten Kościół, w którym ona posługuje na Misjach. Chcemy też wspomóc pracę misyjną materialnie poprzez ofiary składane przy wyjściu z kościoła.

1.    Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel(Matki Bożej Szkaplerznej) przypada w poniedziałek 16. lipca. Msze św. wg porządku dnia powszedniego. Po Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie szkaplerzy i modlitwa przed Obrazem Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.

2.    Rowerowa Pielgrzymka z Białegostoku na Jasną Górę po raz siódmy wyruszy w dniach 3-10 sierpnia b.r. Uczestnikiem rowerynki może być każdy, kto ukończył 12 rok życia. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie sprawnego technicznie roweru i zarejestrowanie się poprzez stronę internetową rowerynka pl.. Tam też można znaleźć wszelkie szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki. Adres witryny internetowej podany jest również na plakacie umieszczonym przed kościołem. Zapraszamy.

3.    XXVI Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka Białystok-Grodno-Wilno do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej odbędzie się w dniach 16-25. Sierpnia 2018 r. Zapisy od 16 lipca do 3 sierpnia w godzinach 16.00 – 19.00 w parafii Ducha Świętego w Białymstoku pryz ul. Sybiraków 2. Więcej informacji pod telefonem 579-553-753 i na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii