Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 niedziela zwykła

2018-07-01

1.    W tym tygodniu  przypadają: we wtorek 3 lipca święto św. Tomasza, Apostoła, w piątek 6. lipca wspomnienie liturgiczne bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy oraz pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

2.    XXII Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 7 lipca br. Rozpocznie się modlitwa przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej o godz. 8.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych a zwłaszcza rodziny.

3.    Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 30 lipca do 12 sierpnia br. Zapisy są przyjmowane w dniach 23-29 lipca w godzinach 17.00 – 19.00 w „Piwnicy Akademickiej” przy katedrze, ul. Kościelna 2. Ci, którzy nie mogą iść pieszo na pielgrzymkę, a chcą być z nią złączeni, mogą się zapisać do grupy złotej.

4.    XXVI Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka Białystok-Grodno-Wilno do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej odbędzie się w dniach 16-25. Sierpnia 2018 roku. Zapisy od 16.07. do 3.08 2018 r. w godzinach 16.00 – 19.00 w PARAFII Ducha Świętego w Białymstoku przy ul. Sybiraków 2. Więcej informacji pod telefonem 579 553 753 i na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl

5.    Archidiecezja Białostocka zaprasza wszystkich wiernych, w tym dzieci, młodzież, rodziny, parafie, wspólnoty, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe do udziału w konkursie filmowym „Białystok – Miasto Miłosierdzia w 10 rocznice beatyfikacji Patrona Miasta ks. Michała Sopoćki”. Regulamin i szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej www.sopocko.pl

6.    W piątek 6. lipca o godz. 20.30 koncertem w katedrze  rozpoczną się wakacyjne koncerty organowe. Będą one wykonywane w każdy piątek lipca i do 17 sierpnia o godz. 19.30. Program jest przedstawiony na tablicy przed katedrą.

7.    Nowy numer czasopisma diecezjalnego „Drogi Miłosierdzia” podejmuje temat wakacyjnego odpoczynku. Przedstawiona jest również niezwykle cenna inicjatywa budowy wiejskiego hospicjum oraz opowieść o jego twórcy. Polecamy również, artykuł o uczciwości małżeńskiej, o modlitwie orz rozważania na temat wszystkich niedziel z lipca.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii