Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

9 niedziela zwykła

2018-06-03

Dziś jest Święto Dziękczynienia , duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Jest to też okazja do podziękowania tym wszystkim, od których otrzymujemy dobro. Przed katedrą będą zbierane ofiary na kontynuację prac przy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zapowiadana zbiórka na KUL i Centrum Pastoralno- Katechetyczne w Białymstoku jest przeniesione na 17 czerwca.
1. We wtorek 5 czerwca przypada wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika. W tym dniu obchodzimy rocznicę wizyty Papieża św. Jana Pawła II w Białymstoku w 1991 roku, beatyfikacji Matki Bolesławy Lament- Założycielki SS. Misjonarek św. Rodziny i ustanowienia diecezji białostockiej. Bł. Bolesława Lament jest patronką Zespołu Szkół SS. Misjonarek św. Rodziny. W ramach przeżywania święta patronalnego tego zespołu szkół o godz. 10.00 w katedrze zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego z udziałem całej społeczności szkoły.
Dziś(3.VI) o godz. 19.00 jest oratorium o błogosławionej Bolesławie w kościele bł. Bolesławy Lament przy ul. M. Dąbrowskiej 3
2. W tym tygodniu w ramach Oktawy Bożego Ciała są odprawiane Nieszpory o Najśw. Sakramencie wraz nabożeństwem ku czci Najśw. Serca Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00 połączone z procesją eucharystyczną w kościele. Na zakończenie Oktawy w czwartek 7. czerwca procesja wokół katedry oraz błogosławieństwo dzieci i wianków. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach w ramach oktawy każdego dnia i udziału w procesji. Czwartek 7. czerwca jest też pierwszym czwartkiem miesiąca.
3. W piątek 8 czerwca przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitwy o świętość kapłanów i święto patronalne grup dla Intronizacji Najśw. Serca Jezusa, które zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Inne Msze św. w katedrze w tym dniu wg porządku dnia powszedniego. Nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych w dniu tej uroczystości.
4. W sobotę 9. czerwca obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
5. W niedzielę 10 czerwca przypada 1 rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry białostockiej Ks. Abp. Tadeusza Wojdy. Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity będzie sprawowana o godz. 11.00 w katedrze białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w intencji naszego Arcypasterza.
6. Po Mszy św. o godz. 9.30 w następną niedzielę 10 czerwca zapraszamy na spotkanie w sali nr 12 dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami. 
7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najśw. Serca Jezusa, które odbywają się w katedrze codziennie po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00
8. Zachęcamy do nabywania czasopisma diecezjalnego „Drogi Miłosierdzia”. Już ukazał się numer czerwcowy.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii