Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 niedziela wielkanocna

2018-05-06


1. Od dziś (6. Niedziela Wielkanocna) do środy (6-9.05.) przypadają tzw. dni krzyżowe – Dni Modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące.

2. We wtorek 8 maja przypada Uroczystość  św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski, dzień imienin ks. Abp. Stanisława Szymeckiego. Polecajmy Bogu w modlitwie Dostojnego Solenizanta.
Msze św. w katedrze w tym dniu będą celebrowane wg porządku dnia powszedniego, uroczyste o godz. 6.30 i 18.00.

3. Od piątku 11 maja będzie odprawiana nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, połączona z nabożeństwem majowym. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny.

4. W następną niedziele przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 dzieci naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Do udziału w uroczystości pierwszokomunijnej zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii. Miejsca w ławkach przy dzieciach, które przystępują do Pierwszej Komunii św. zajmują ich rodzice  naturalni i chrzestni oraz najbliższa rodzina. Prosimy wszystkich obecnych na Mszy św. o życzliwe rozumienie tej sytuacji. 

5.  Przed kościołem po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na hospicjum dla dzieci realizowana przez fundację „Pomóż im”. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, ich całych rodzin, rodziców chrzestnych i innych uczestników uroczystości pierwszokomunijnej będzie w sobotę 12 maja od godz. 12.30 w katedrze.

6. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie wszystkich maturzystów na nabożeństwo majowe dnia 16 maja (środa) o godz. 19.30 w kaplicy seminaryjnej przy ul. Warszawskiej 46.

7. W dniach 1 i 2 czerwca odbędzie się szósta ogólnopolska pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Organizujemy wyjazd autokarem o godz. 6.30 w piątek pierwszego czerwca, po drodze nawiedzenie grobu i zwiedzanie muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu w Warszawie oraz nawiedzenie Sanktuarium św. Ojca Pio na Świętej Górce Przeprośnej. Powrót 2 czerwca wieczorem. Dokładniejsze informacje na plakatach lub u Pani Agnieszki wraz z dokonaniem wpisu na listę pielgrzymów. Telefon do P. Agnieszki : kom. 664 780 079.

8. W niedzielę 20 maja będzie sprawowana Msza św. w rocznicę Pierwszej Komunii św. o godz. 9.30. Zapraszamy wszystkie dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły Komunię św. po raz pierwszy. Zaleca się przybycie dzieci na tę Mszę św. w strojach pierwszokomunijnych.
 Jeśli tych strojów nie mają lub ubiegłoroczne stroje są już za ciasne, niech przyjdą w innych ubraniach świątecznych.  Po zakończeniu Mszy św. zapraszamy na spotkanie w sali przy katedrze.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii