Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 niedziela wielkanocna

2018-04-22

Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy o powołania rozpoczynającym Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, Zakonne, do Życia Konsekrowanego. Witamy pośród nas przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego: diakona i kleryka. Diakon wygłosi kazania, razem z nami będą się oni modlili, zbiorą też ofiary na tacę na potrzeby Seminarium.

1.    Prosimy o modlitwę osobistą i liturgiczną o powołania w ciągu całego tygodnia. W tym tygodniu przypadają też Kwartałowe Dni Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne  25, 27 i 28  kwietnia.

2.    Alumn naszego Wyższego Seminarium Duchownego Karol Kajetan Godlewski, pochodzący z naszej parafii, zamierza  w Archikatedrze Białostockiej(czyli w tym kościele) dnia 26 maja 2018 roku przyjąć święcenia kapłańskie. Otoczmy go naszą modlitwą.

3.    Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego patrona Polski przypada w poniedziałek 23.04.2018 r. a Uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku we wtorek 24.04.  Msze św. w katedrze w dniach tych uroczystości będą odprawiane wg porządku dnia powszedniego, uroczyste o godz. 6.30 i 18.00.

4.    Święto św. Marka, Ewangelisty przypada w środę 25 kwietnia. Msze św. w katedrze wg porządku dnia powszedniego.

5.    Dziś o godz. 15.00 ks. Kamil Dąbrowski, Dyrektor Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, wygłosi konferencję o mocy słowa pt. „Błogosławcie a nie złorzeczcie” i poprowadzi modlitwę o błogosławieństwo. To spotkanie w katedrze jest organizowane w ramach działalności Ośrodka „Barka” będącego punktem informacji o zagrożeniach duchowych.

6.    Tradycyjnie, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXV. Pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Archikatedry w sobotę 5 maja o godz. 8.00. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie. Koszt pielgrzymki wynosi 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny i wpłacenia 10 zł. za przejazd.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii