Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 niedziela wielkanocna

2018-04-29

Dziś przypada trzydziesta dziewiąta rocznica święceń biskupich J.E. Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Otoczmy Go naszą modlitwą. Módlmy się w Jego intencji podczas tej Mszy św.

1.    Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod dyrekcją Anny Moniuszko wystąpi dziś w Archikatedrze Białostockiej( w tym kościele) po Mszy św. o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy

2.    We wtorek pierwszego maja modlimy się w intencji ludzi pracy za wstawiennictwem św. Józefa, Robotnika.

Nabożeństwa ku czci Matki Bożej będą odprawiane w każdym dniu powszednim maja po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00, w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 oraz codziennie o godz. 19.30 dla młodzieży przygotowywane przez młodzież akademicką. „Owoce Ducha Świętego”  to temat konferencji podczas tegorocznych nabożeństw akademickich. Zapraszamy na  nabożeństwa odprawiane w kościele. Zachęcamy też do organizowania nabożeństw majowych do Matki Bożej przy kapliczkach maryjnych, przy krzyżach, w rodzinach oraz do odprawiania indywidualnego.

3.    W środę 2 maja przypada wspomnienie liturgiczne św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła. Jest to też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

4.    W czwartek 3. maja - uroczystość NMP Królowej Polski i Głównej Patronki Polski, dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji, Święto Konstytucji 3. maja. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ks. Abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego.
Inne Msze św. będą celebrowane wg porządku niedzielnego.

5.    Wspomnienie św. Floriana, Męczennika, w piątek 4 maja.

6.    W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

7.    Comiesięczne spotkanie Kółek Żywego Różańca naszej parafii oraz tych wszystkich, którzy chcą wspólnie modlić się na różańcu w naszej katedrze, w najbliższą niedzielę 6 maja o godz. 15.45 na konferencji i modlitwie różańcowej w katedrze.

8.    W następną niedzielę 6. maja rozpoczną się Katedralne Katechezy Narzeczonych. Spotkania od 6. maja do 3. czerwca, w niedziele i czwartki , w godz. 18.00-19.30, w sali nr 12 przy katedrze. Zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

9.    W następną niedzielę 6. maja zapraszamy dzieci klas czwartych i piątych na spotkanie w sali nr. 12 po Mszy św. o godz. 9.30.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii