Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 niedziela wielkanocna

2018-04-15

Serdecznie witamy pośród nas Ks. Biskupa Kazimierza Wielikosielca   z diecezji Pińskiej na Białorusi. Będzie on z nami się modlił, głosił Słowo Boże i przed wejściem do katedry zbierze ofiary na budowę kościoła w mieście Homel.

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną jako drugi Narodowy Dzień   Czytania  Pisma Świętego. Rozpoczyna się X Tydzień Biblijny pod hasłem: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. W tym roku wybrano lekturę Listu św. Pawła do Rzymian. Zalecamy czytanie tej księgi we wspólnocie rodzinnej lub indywidualnie w tym tygodniu, a także w tygodniach następnych. Zapraszamy do udziału w spotkaniach i modlitwach organizowanych z tej okazji i już istniejących przy parafii Zapraszamy na Krąg Biblijny w czwartek i w piątek (19 i 20. 04) po Mszy św. o godz. 18.00 w sali nr 12 przy katedrze. 

2. Zapraszamy na koncert „Do światła z ciemności”, który odbędzie się dziś w budynku kina Ton o godz. 15.00. Wystąpi siostra Julita Zawadzka, Misjonarka św. Rodziny i zespół muzyczny Adonai pod dyrekcją Piotra Kurstaka

3. W następną niedzielę(22.04) ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Ks. Rektor Seminarium na tę okoliczność wystosował do wszystkich wiernych specjalną odezwę.

4. W następną niedzielę(22.04) o godz. 15.00 w katedrze Ks. Kamil Dąbrowski wygłosi  konferencję o błogosławieństwach i przekleństwach  w ramach cyklu konferencji o zagrożeniach duchowych, prezentowanych przez ośrodek „Barka”

5. Również w następną niedzielę dzieci klas pierwszych będą miały spotkanie w sali nr 12 po Mszy św. o godz. 9.30.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii