Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 niedziela wielkanocna

2018-04-08

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego otwiera Tydzień Miłosierdzia. Jezus Zmartwychwstały zaprasza do miłosierdzia: przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień.

Dziś też jest Międzynarodowe  Święto Caritas. Dziękujemy Bogu za pracowników i wolontariuszy Caritas, za wszystkich pracowników w dziele charytatywnym naszej parafii. Wspieramy pracę Caritas modlitwą i ofiarami złożonymi dziś do puszek przed kościołem po każdej Mszy św., które będą wsparciem ubogich w naszej Archidiecezji.

1. Jutro (9. kwietnia) Kościół Katolicki obchodzi Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z 25 marca ze względu na Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne. Ta Uroczystość jest też Dniem Świętości życia i podjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze do Adopcji są na stoliku przy ambonie, w nawie głównej kościoła. Gorąco zachęcamy do podjęcia takiej Duchowej Adopcji. Główna Msza św. z uroczystym podjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, celebrowana przez Ks. Bp. Henryka Ciereszko, będzie sprawowana o godz. 18.00.  Msze św. w katedrze w tym dniu będą odprawiane o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 16.30 i 18.00.

2. We wtorek(10 kwietnia) o godz. 18.00 w katedrze zostanie odprawiona Msza św. w intencji tych, którzy zginęli w katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem dnia 10 kwietnia 2010 roku oraz w intencji naszej Ojczyzny. 

3. W czwartek, 12 kwietnia, przypada 1. rocznica prekonizacji J.E. Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego i 37. rocznica święceń biskupich J.E. Ks. Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego. Polecajmy w modlitwie osobistej i liturgicznej naszych Arcybiskupów.
3. W piątek (13 kwietnia)  jest obchodzony Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Polecamy w modlitwie osobistej i liturgicznej tych, którzy zginęli w Katyniu. Modlimy się za Ojczyznę. Marsz katyński 15 kwietnia o godz. 12.00.

4. Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 serdecznie zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę 14 kwietnia br. w godzinach 10.00 – 13.00. 

Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Liceum Ogólnokształcące rozpoczęły nabór na rok 2018/2019. Placówka proponuje ciekawa ofertę kształcenia oraz wychowanie w duchu katolickim, a najpilniejsi uczniowie Liceum mogą się uczyć bez czesnego. Informacje na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkola-katolicka.pl 

4. W niedzielę 15. Kwietnia jest organizowane spotkanie integracyjno-formacyjne pracowników placówek oświatowo –wychowawczych Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny. O godz. 9.15 sesja naukowa w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 3, o g. 12.30 udział w Eucharystii w katedrze, o godz. 15.00 dziękczynny koncert: „do światła z ciemności” w budynku kina Ton z udziałem Siostry Julity Zawadzkiej, Misjonarki i grupy muzycznej Adonaj pod dyr. Piotra Kurstaka. Zapraszamy wiernych do udziału w spotkaniu w Centrum , na wspólna modlitwę, a szczególnie na koncert o godz. 15.00.

5. W związku z 10. Rocznicą beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki, zapraszamy wiernych do podzielenia się osobistymi doświadczeniami lub rodzinnymi wspomnieniami o bł. ks. Michale Sopoćko. Przekazujemy je w redakcji miesięcznika „Drogi Miłosierdzia” lub w Stowarzyszeniu Czcicieli Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Białostockiej, czyli w tych instytucjach, które tę inicjatywę podejmują. Poparcia tej inicjatywie udzielił Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki.

6. Centrum wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej zaprasza do odwiedzenia wystawy o domu rodzinnym św. Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach”. Wystawę można oglądać w budynku Centrum, przy ul. Kościelnej 1A od 9. Kwietnia do 11 maja 2018 r. w dni powszednie w godzinach 9.30 – 14.00. Wstęp wolny.

7. W Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbędzie się prezentacja nowego wydania bogato ilustrowanej biografii bł. ks. Michała Sopoćki pt. „Ufajmy” autorstwa znanego reportera Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia. Spotkanie poprowadzi Jan Pośpieszalski.

8. Zapraszamy do lektury nowego numeru miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”.

9. Zapraszamy na spotkanie dzieci klas drugich w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii