Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V niedziela Wielkiego Postu

2018-03-18

Dziś rozpoczynają się parafialne rekolekcje wielkopostne w naszym kościele, w katedrze. Wszystkie kazania mają charakter rekolekcyjny. Głosi je ks. Jerzy Sęczek, pracownik Caritas Archidiecezji Białostockiej. Serdecznie go witamy.

1. Parafialne rekolekcje wielkopostne w katedrze będą trwały do czwartku włącznie. W każdym dniu Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą sprawowane o godz. 9.30, 16.30 i 18.00.
Dziś, jutro i pojutrze będą się również odbywały w katedrze rekolekcje wielkopostne dla studentów, absolwentów i nauczycieli akademickich o godz. 19.30. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Piotr Żelazko z Beer Szewa w Izraelu. Temat rekolekcji: Opowieści z pustyni Negew.

2. Dziś przypada dzień Imienin  Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Uroczysta Msza św. w Jego intencji w katedrze dziś o godz. 18.00.

3. Jutro przypada uroczystość św. Józefa. Jest to szczególny dzień modlitwy  w intencji mężczyzn. Msze św. poranne w katedrze będą odprawiane wg porządku dnia powszedniego, Msze św. rekolekcyjne z uroczystości o godz. 9.30, 16.30 i 18.00. Także będzie odprawiona Msza św. o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny z pamięcią o dniu imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego.

4. Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek 23 marca br. ulicami od katedry do św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy katedrze.

5. Zapraszamy młodych do wspólnego przeżycia XXXIII światowego dnia młodzieży, który odbędzie się w sobotę 24 marca br. Obchody rozpoczną się o godz. 14.00 w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3. W programie jest koncert ewangelizacyjny, świadectwa, modlitwy oraz festiwal palm wielkanocnych. Przeżycia tego dnia zwieńczy Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego o godz. 18.00 w katedrze. Obchody poprzedzi gra miejska, która rozpocznie się o godz. 10.00. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży Betania www.ddm.archibial.pl

6. W następną niedzielę poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm i procesja z palmami wokół kościoła podczas Mszy św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Abp. Metropolity, z udziałem Kapituły Metropolitalnej i Seminarium Duchownego.

7. Spotkanie dzieci klas pierwszych odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.30 w sali nr 12.

8. Młodzież ze scholi i Ruchu Światło Życie przy naszej parafii przed kościołem będzie rozprowadzała palmy do poświecenia podczas Mszy św. 

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii