Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II niedziela Wielkiego Postu

2018-02-26

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

2. W czwartek 1 marca jest Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Modlimy się za Ojczyznę.

3. Święto św. Kazimierza ze względu na niedzielę w dniu 4 marca zostanie przeniesione na poniedziałek 5 marca. Msze św. w katedrze wg porządku dnia powszedniego, uroczyste o godz. 6.30 i 18.00. Uroczysta Msza św. ku czci św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 5 marca br.(poniedziałek) o godz. 18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. W uroczystości wezmą udział księża Biskupi z całej Metropolii Białostockiej, a także przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz związku zawodowego „Solidarność”. Zapraszamy do uczestnictwa.

4. Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki,  zarządził, aby w każdą pierwszą niedzielę miesiąca aż do 7 pażdziernika 2018 r. na każdej Mszy św. były głoszone homilie o Eucharystii, a po zakończeniu Mszy św. była prowadzona adoracja Najśw. Sakramentu. W ten sposób będziemy się przygotowywali do 10 –tej rocznicy  „wydarzenia eucharystycznego w Sokółce”. Wypełnianie tego zarządzenia rozpocznie się w następną niedzielę(4 marca). Przyjmujemy z radością tę możliwość, aby „w Eucharystii sam Chrystus ponownie nam się objawił, wyjaśniał Pisma, rozgrzewał serca, rozjaśniał umysły, otwierał oczy, rozjaśniał umysły, otwierał oczy i pozwolił się rozpoznać”.

5. Comiesięczne spotkanie Kółek Żywego Różańca naszej parafii oraz tych wszystkich, którzy wspólnie chcą modlić się na różańcu w naszej katedrze, w najbliższa niedzielę 4 marca o godz. 16.00 na modlitwie różańcowej w katedrze.

6. W najbliższa niedzielę( 4 marca) ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

7. Spotkanie dzieci klas czwartych i piątych odbędzie się po Mszy sw. o godz. 9.30 w sali nr 12 w następną niedzielę.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii