Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I niedziela Wielkiego Postu

2018-02-19

1.    W CZWARTEK 22 LUTEGO PRZYPADA ŚWIĘTO Katedry św. Piotra. Przypomina ono, że Stolica Piotrowa jest podstawa jedności Kościoła. Módlmy się tego dnia, aby „pośród świata nasza wiara pozostała nienaruszona”.

2.    W następna niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Misje – Ad Gentes.

3.    Prosimy rodziny o zgłaszanie swojej woli przyjęcia dzieci z polskich rodzin na Litwie podczas świąt wielkanocnych w dniach 28.03. – 4.04. 2018 roku. Zgłoszenia składamy do 19 lutego droga mailową: otwartydom@gmail.com lub telefonicznie 695 629 678. Zebranie organizacyjne rodzin przyjmujących dzieci odbędzie się 21.02. o godz. 16.30 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8 (dawna Berlinga).

4.    Rekolekcje wielkopostne dla Nauczycieli i Wychowawców odbędą się w dniach 19-21 lutego o godz. 19.30 w parafii św. Wojciecha w Białymstoku. Rekolekcje pt. „Duch Święty namaścił mnie i posłał, abym głosił dobra nowinę” poprowadzi ks. Jan Bielski, wikariusz parafii Chrystusa Króla w Białymstoku, pracujący wcześniej przez wiele lat na misjach.

5.    Duszpasterstwo Młodzieży Betania zaprasza do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku. Wyjazd jest organizowany przy współpracy z Krajowym Biurem Światowych Dni Młodzieży. Z racji wielu kwestii organizacyjnych osoby zainteresowane wyjazdem powinny zadeklarować swoją chęć udziału do końca lutego bieżącego roku.  Wiążę się to z wpłaceniem zaliczki w wysokości 3000 zł. Całość kosztów uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie wynosi 8500 złotych od osoby. Sugerowany wiek uczestników Światowych Dni Młodzieży to przedział od 18 do 35 roku życia. Nie będzie  możliwości dopisania się na wyjazd w późniejszym terminie.
Zapisy przyjmuje duszpasterz młodzieży Archidiecezji Białostockiej – ks. Rafał Arciszewski (tel 604 557 740, e-mail: xr.arciszewski@gmail.com). Więcej informacji na stronie internetowej Duszpasterstwa Młodzieży Betania oraz na plakatach.

6.    Kuria Białostocka informuje, że odpowiadając na apel Papieża Franciszka, Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki zalecił, aby w łączności z całym Kościołem powszechnym dzień 23 lutego br. w Archidiecezji Białostockiej był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Zachęcamy do modlitwy w wymienionej intencji w liturgii Kościoła i w modlitwach osobistych.

7.    Dzieci klas pierwszych zapraszamy na spotkanie w sali nr 12 przy katedrze po Mszy św. o godz. 9.30.

8.    Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych dzieci, młodzież i wszystkich wiernych. Przypominamy godziny odprawiania nabożeństw wielkopostnych w katedrze:

GORZKIE ŻALE – W ŚRODY I SOBOTY O GODZ. 17.30, W NIEDZIELE O GODZ. 17.15 Z KAZANIEM O MĘCE PAŃSKIEJ

DROGA KRZYŻOWA – W PIĄTKI O GODZ. 16.30 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ(W PIERWSZY PIĄTEK O GODZ. 16.00), O GODZ. 17.15 DLA WSZYSTKICH, O GODZ. 19.30 DLA MŁODZIEŻY ORGANIZOWANA PRZEZ DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE.

9.    Caritas Archidiecezji Białostockiej zachęca do wsparcia biednych przez oszczędności w okresie W. Postu i zgromadzenie ich w specjalnych skarbonkach, które zostaną przyniesione do kościoła w dniu Święta Miłosierdzia Bożego i przekazane ubogim. Skarbonki można wziąć i potem je przekazać w zakrystii lub w kancelarii na plebanii.

10.     Dziś o godz. 15.00 będzie wyświetlany film „Fatima” w budynku kina Ton.

11.     Rekolekcje wielkopostne dla Służby Zdrowia odbędą się u Księży Werbistów w Kleosinie.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii