Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 niedziela zwykła

2018-02-12

Dziś przypada wspomnienie NMP z Lourdes i 24 Światowy Dzień Chorego. Modlimy się w intencji chorych podczas każdej Mszy św. i w naszych modlitwach osobistych. Chcemy służyć chorym w przeżywaniu ich choroby, niedołęstwa czy kalectwa. Msza św. o godz. 12.30 w katedrze będzie połączona ze specjalnym nabożeństwem dla osób chorych.
Dziś również rozpoczyna się 51.Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Dziś też modlimy się w intencji Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku i o nowe powołania do kapłaństwa.
Przedstawiciele naszego Seminarium Duchownego, których serdecznie witamy, będą się z nami modlili, wygłoszą kazania i zbiorą ofiary na tacę na potrzeby tej duchownej uczelni.
   
1.    W Środę Popielcową, 14 lutego, posypaniem głów popiołem, postem: powstrzymaniem się od pokarmów mięsnych i umniejszeniem pokarmu oraz modlitwą, rozpoczynamy Wielki Post.
Msze św. w katedrze w Środę Popielcową: o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 16.30, 18.00 i 19.30.

2.    Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli W. Postu są kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

3.    Nabożeństwa wielkopostne w katedrze:
Gorzkie Żale w każdą środę i sobotę o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym
Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30 dla dzieci( w pierwszy piątek o godz. 16.00), o godz. 17.15 dla wszystkich, o godz. 19.30 dla młodzieży organizowana przez Duszpasterstwo Akademickie (w pierwszy piątek o godz. 19.00)
Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w kościele oraz do odprawiania w rodzinach i we wspólnotach, a także indywidualnie.

4.    Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę po czwartej niedzieli W. Postu; rekolekcje dla wszystkich wiernych w piątą niedzielę W. Postu oraz w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek po tej niedzieli.

5.    Uroczysta Msza św. ku czci bł. Ks. Michała Sopoćki w dniu jego liturgicznego wspomnienia będzie odprawiona w czwartek 15 lutego br. o godz. 18.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Białymstoku pod przewodnictwem Ks. Abp. Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego oraz w kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku przy ul. Poleskiej  o godz. 10.00 pod przewodnictwem Ks.. Bp. Henryka Ciereszki. W tym dniu będzie także oddawana cześć bł. Ks. Michałowi Sopoćce, patronowi Białegostoku, w katedrze białostockiej.

6.    Stowarzyszenie Otwarty Dom po raz kolejny pragnie zaprosić na Święta Wielkanocne polskie dzieci z domów dziecka z Litwy. W związku z tym zwraca się z prośbą do rodzin i osób, które chciałyby przyjąć do swoich domów na czas świąt gości z rodzin polskich na Litwie. Przyjazd dzieci zaplanowany jest na środę 28.03., a odjazd 4.04. Chęć przyjęcia gości można zgłaszać do 19.02 drogą mailową na adres:
otwartydom@gmail.com lub telefoniczną  na nr 695 629 678
Zebranie organizacyjne rodzin przyjmujących dzieci odbędzie się 21.02. o godz. 15.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8(dawna Berlinga).

7.    Spotkanie dzieci klas drugich w następną niedzielę 18 lutego po Mszy św. o godz. 9.30 w sali nr 12.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii