Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 niedziela zwykła

2018-02-05

Dobrem wspólnoty wiernych Archidiecezji jest każda budowa kościoła albo jego wystrój lub remont. Dziś dziękujemy Bogu za to dobro. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Fundusz Remontowo- Budowlany Archidiecezji Białostockiej.

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w poniedziałek(5.02.) św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy; we wtorek (6.02.) św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników; w sobotę(10.02.) św. Scholastyki, Dziewicy.

2. Na spotkanie grupy Przyjaciół Radia Maryja zapraszamy jutro (5.02.) do sali nr 10 przy katedrze.

3. W następną niedzielę przypada Światowy Dzień Chorego(11.02). W intencji chorych będziemy się modlili podczas każdej Mszy św.. Dodatkowe nabożeństwo w intencji chorych jest przewidziane po Mszy św. o godz. 12.30. Prosimy wiernych o modlitwę w intencji chorych i o pomoc chorym w przybyciu na modlitwę do kościoła oraz o codzienną troskę o nich.

4. Ofiary składane na tacę w następną niedzielę(11.02.) są przeznaczone na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

5. W związku z ogłoszeniem przez Episkopat Polski roku 2018 Rokiem św. Stanisława Kostki, temat nowego numeru „Dróg Miłosierdzia” brzmi: „Boży buntownik”. Poświęcony jest on osobie tego niezwykłego Świętego, jego odwadze, wytrwałości i dążeniu do Boga.
Polecamy kolejny artykuł z cyklu „W szkole Świętej Rodziny” o cnocie długomyślności, a także pierwszy artykuł z cyklu dotyczącego 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, opowiadający o sytuacji na Kresach Wschodnich.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii