Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 niedziela zwykła

2018-01-28

Dziś - w ostatnią niedzielę stycznia - przypada Dzień Pomocy Chorym na Trąd.
Dziś o chorych na trąd myślimy, modlimy się za nich, możemy przesłać naszą ofiarę pieniężną na utrzymanie ośrodków pomocy chorym na trąd. Przekazy są na stoliku w przedsionku kościoła.

1.    Kolęda w naszej parafii już została zakończona. Bardzo dziękujemy wszystkim wiernym za życzliwe przyjęcie przybywających z wizytą kapłanów, obecność na wspólnej modlitwie i wspólnym spotkaniu rodzinnym. W szczególny sposób prosimy o zachowanie codziennej modlitwy, odniesienie wszystkich spraw życiowych do Boga w duchu wiary, troskę o dobre i religijne wychowanie dzieci, poczucie naszej obecności w Kościele oraz otwarcie na działanie Ducha Świętego i dar łaski Bożej w sakramentach świętych. Przyjęcie kapłana podczas kolędy oznacza wrażliwość wiary i poczucie jedności kapłanów i wiernych w jej przeżywaniu oraz otwarciem na wzajemną współpracę, także wtedy, gdy ona potrzebowałaby korekty naszego życia.
Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na kolędę i na dalsze prace remontowe przy katedrze i na cmentarzu, na które złożono w tym roku 73 tysiące złotych. Wraz z podziękowaniem łączymy Mszę św. o godz. 14.00, którą ofiarujemy za naszych parafian.

2.    Jutro (29.01.) wspominamy w liturgii bł. Bolesławę Lament, założycielkę Sióstr Misjonarek św. Rodziny. Możemy odwiedzić Sanktuarium jej poświęcone przy ul. Stołecznej 5.

3.    We środę(31.01.) przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Bosko,
Prezbitera, założyciela Salezjanów.

4.    W piątek(2.02.) jest święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. Msze św. w katedrze są odprawiane wg porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia świec(gromnicznych).   
W tym dniu także Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników oraz wszystkich osób konsekrowanych. W katedrze podczas Mszy św. o godz. 11.00 celebrowanej przez Ks. Abp. Tadeusza Wojdę, Metropolitę Białostockiego, osoby zakonne odnowią swoje śluby zakonne. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby zakonów klauzurowych.

5.    W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  W sobotę(3.02.) podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie świec i błogosławieństwo św. Błażeja z modlitwą o zachowanie od chorób gardła i wszelkiego innego zła.

6.    W następną niedzielę(4.02.) zapraszamy na spotkanie w katedrze, aby ogodz. 15.45 wysłuchać konferencji i o godz. 16.00 uczestniczyć we wspólnej modlitwie różańcowej w pierwsza niedzielę miesiąca. Zapraszamy członków Kół Żywego Różańca i innych grup różańcowych oraz wszystkich, którzy chcą razem się modlić „na różańcu” w tym dniu.

7.    Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 16-18 lutego tego roku. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które maja problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje są na plakacie, na stronie internetowej: www.spotkaniamalzenskie.pl a także u Bożeny i Bogdana Sułkowskich: tel. 661 754 243 (po godz. 17.00), e- mail: spotkania.bialystok@gmail.com

8.    Spotkanie dzieci klas czwartych i piątych odbędzie się w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 w Sali nr 12 przy katedrze.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii