Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Objawienie Pańskie

2018-01-06

Dziś przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną świętem Trzech Króli. W tym dniu uświadamiamy sobie, że Boga można poznać dzięki Bożemu Objawieniu, jak również w sposób naturalny. Ofiary dziś zbierane na tacę przeznaczone są na misje. Dziś również Orszak Trzech Króli rozpoczynający się na dziedzińcu Pałacu Branickich o godz. 11.45, kończący się Mszą św. w katedrze o godz. 14.00 pod przewodnictwem Ks. Abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego.

1. Dziś Msze św. są odprawiane wg porządku niedzielnego, połączone z poświęceniem kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi do naszego mieszkania K+M+B+2018, aby było widać, że w tym domu mieszkają katolicy.

2. Jutro niedziela Chrztu Pańskiego. Święto to przypomina nam przyjęty chrzest i naszą przynależność do Kościoła Chrystusowego. Polećmy w tym dniu w modlitwach naszych rodziców, chrzestnych i kapłana, który nam tego sakramentu udzielił.

3. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 w katedrze ks. Paweł Dubowik – Krajowy Duszpasterz Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR wygłosi konferencję na temat „Każde małżeństwo jest do uratowania”.

4. Przypominamy, że również jutro(7 stycznia 2018 r) o godz. 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo”. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka smsowa na rzecz ofiar w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Każdy z nas może się do niej przyłączyć, wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska, a z niego do Syrii.

5. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży w czasie wizyty kolędowej. W tym tygodniu jest następujący plan kolędy:

Poniedziałek 8.01. – ul. M. Curie-Skłodowskiej
Wtorek 9.01.          – ul. Legionowa 9 m.1-28; 11, 13, 15
Środa 10.01.           – ul. Legionowa 2, 4 i 9 – pozostałe mieszkania oraz   
   Ulice : Akademicka, Czackiego i Krasińskiego
Czwartek 11.01.    -  ul. Legionowa 2/1, Suraska, Liniarskiego, Piękna,
   Rynek Kościuszki, Kalinowskiego, św. Mikołaja, 
   Lipowa 1 i 2/1
Piątek 12.01 - ul. Lipowa – pozostałe numery; Nowy Świat, 
   Piotrkowska, Malmeda 13, 13a i 19

Jeszcze raz informujemy o tym, że w roku 2017 wykonaliśmy części dekoracyjne portali  i oczyszczenie portali katedralnych, konserwację czterech okien górnych w prezbiterium katedry i wstawienie nowego ich zabezpieczenia, odnowiliśmy elewację zewnętrzną starego kościoła oraz baszty i zabytkowego muru przy kościele. Wykonaliśmy też prace  przy elewacji drugiej części budynku kina Ton i w jego otoczeniu. Na cmentarzu wyłożyliśmy polbrukiem aleje przy pierwszej i czwartej bramie oraz część alei przy krzyżu, wykonaliśmy niektóre prace przy plebanii. Dziękujemy za pomoc finansową Urzędowi Miejskiemu i wszystkim ofiarodawcom oraz wykonawcom wymienionych prac.
W roku 2018 planujemy rozpoczęcie prac związanych z kaplicą NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w katedrze, kontynuowanie konserwacji niektórych okien w katedrze, rozpoczęcie prac wewnątrz budynku kina Ton i dalszych prac na cmentarzu.
Bardzo prosimy o ofiary na wykonanie tych zaplanowanych prac.  Można je przekazać na konto parafii, osobiście na plebanii lub podczas kolędy w odrębnej kopercie z zaznaczeniem, że jest to ofiara na wykonanie zaplanowanych remontów i konserwacji w kościele i przy kościele. Za wszelką pomoc z góry serdecznie dziękujemy.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii