Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Iv niedziela adwentu

2017-12-23

1.    Z RACJI Wigilii  dziś nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 i 19.30. Ostatnia Msza św. o godz. 16.30. Inne Msze św. wg porządku niedzielnego.

2.    Zgodnie  z tradycją na wieczerzy wigilijnej spożywamy pokarmy postne i nie używamy alkoholu. Przed rozpoczęciem wieczerzy jest odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólna modlitwa w intencji członków rodziny: żyjących i nieżyjących, Ojczyzny. Kościoła i o pokój na świecie oraz łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Zaleca się śpiew kolęd( nie tylko słuchanie z nagrań). Wigilia jest związana z Bożym Narodzeniem, ma wymiar religijny.

3.    Opłatki wigilijne można nabyć na plebanii  przez cały dzień.

4.    O północy Pasterka, w ciągu dnia Msze św. wg porządku niedzielnego. Jest możliwość spowiedzi na każdej Mszy św.

5.    Ofiary składane na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

6.    W poniedziałek wielkanocny (II dzień Świąt) Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary składane na tace są przeznaczone na potrzeby KUL i Centrum Pastoralno- Katechetycznego w Białymstoku.

7.    Duszpasterstwo Rodzin oraz Archidiecezjalny Ośrodek Duchowej Adopcji zapraszają 31 grudnia 2017 roku o godz. 18.00 do parafii pw. Świętej Rodziny(ul. Ogrodowa – Białystok) na uroczystą Mszę św. dziękczynno błagalną w Święto Świętej Rodziny. Będziemy modlić się w intencji małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji, dziękować za dar życia i zbawienia oraz przepraszać za grzechy aborcji i odrzucenia życia. Podziękujemy osobom, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy św. wspólne kolędowanie przy żłóbku.

8.    Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki serdecznie zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2018 roku w dniu Uroczystości Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 11.45 na Dziedzińcu Pałacu Branickich. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, śpiewając kolędy, przejdzie ulicami: Legionową, Skłodowskiej – Curie, Placem NZS, Liniarskiego, Lipową, Rynkiem Kościuszki i dotrze na plac przed katedrą. Po zakończeniu Orszaku będzie możliwość uczestnictwa w Mszy św. w katedrze o godz. 14.00, której przewodniczyć będzie Arcybiskup Metropolita.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii