Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Boże Narodzenie

2017-12-25

Kościół wspomina dziś prawdę, że Bóg stał się człowiekiem, Emmanuelem -  Bogiem z nami, aby nas zbawić.

1.    Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez osiem dni (oktawa).

2.    W drugim dniu Świąt (wtorek 26.XII.) Bożego Narodzenia przypada święto św. Szczepana, Diakona, Pierwszego Męczennika. Msze św. w tym dniu będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby KUL i Centrum Pastoralno- Katechetycznego w Białymstoku.

3.    W środę 27 grudnia  jest Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w czwartek 28 grudnia święto św. Młodzianków, Męczenników. Msze św. w tych dniach w katedrze wg porządku dnia powszedniego tak jak w innych dniach Oktawy.

4.    W niedzielę w oktawie Narodzenia Pańskiego w Kościele jest  obchodzone Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy św. o godz. 18.00 w katedrze nabożeństwo dziękczynne za łaski otrzymane w mijającym roku. W parafii św. Rodziny przy ulicy Ogrodowej w Białymstoku odpust i modlitwa w intencji małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji oraz przebłaganie za grzechy aborcji i odrzucenia życia, z udziałem osób, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Mszy św. o godz. 18.00.

5.    Duszpasterskie odwiedziny rodzin czyli kolęda rozpocznie się w naszej parafii 2 stycznia 2018 roku od ul. Waszyngtona. Szczegółowy plan odwiedzin na każdy tydzień będzie podawany w ogłoszeniach parafialnych. W dniu poprzedzającym kolędę przybycie kolędującego kapłana będą zapowiadali ministranci delegowani przez parafię.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii