Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrystusa Króla

2017-11-27

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży. Po głównej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, odmówienie Litanii do Najśw. Serca Jezusa i aktu poświęcenia. Za pobożne odmówienie aktu poświecenia w Uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny. Podczas każdej Mszy św. odnowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana( tekst w załączeniu)

1. Święto św. Andrzeja Apostoła  przypada w czwartek 30.XI.2017 r. Msze św. w katedrze wg porządku dnia powszedniego, uroczyste o godz. 6.30 i 18.00.

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

3. W następna niedzielę (3.XII.) rozpoczyna się Adwent, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.  Msze św. roratnie do Matki Bożej w katedrze będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30 i 18.00, w niedziele Msze św. o godz. 6.00 będą połączone z modlitwą do Matki Bożej. Roraty dla młodzieży akademickiej będą w dni powszednie w starym kościele o godz. 6.50, a po nich wspólne śniadanie w piwnicy akademickiej. Zapraszamy do udziału w roratach, które pozwolą przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia z Maryją. 

4. Rekolekcje adwentowe Nauczycieli i Wychowawców odbędą się w dniach 4-6 grudnia br. o godz. 19.15 w kościele św. Wojciecha w Białymstoku. Rekolekcje pt. „Być dobrym jak chleb” poprowadzi ks. Robert Koller. W programie przewidziana jest Eucharystia oraz konferencja duchowa.

5. Rekolekcje adwentowe dla wszystkich wiernych w katedrze odbędą się w dniach 17-18-19 grudnia br.(niedziela, poniedziałek i wtorek).

6. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 w katedrze spotkanie dla dzieci klas czwartych i piątych szkół podstawowych w sali nr. 12.

7. Ofiary składane na tacę w następną niedzielę są przeznaczone na potrzeby Kurii Metropolitalnej Białostockiej.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii