Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 niedziela zwykła

2017-11-20

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w poniedziałek(20.XI.) św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek (21.XI,) Ofiarowanie NMP, w środę (22.XI.) św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Chórów Kościelnych. O godz. 18.00 modlimy się w intencji organistów, chorów,  schól, kantorów, psałterzystów istniejących w parafii i w intencji orkiestr. chórów, solistów, muzyków, którzy występowali podczas różnych uroczystości i na koncertach w katedrze lub w starym kościele, zwłaszcza w tym roku z racji 400-lecia istnienia tego kościoła; w piątek (24.XI.) św. Abdrzeja Dung-Lac, Prezbitera i Towarzyszy Męczenników.

2. Dzis przed kościołem są zbierane ofiary na potrzeby ludzi ubogich przez posługę Caritas Archidiecezji Białostockiej.

3. Wydział katechetyczny  Kurii Metropolitalnej Białostockiej zaprasza wiernych dorosłych do udziału w cyklu 5. Katechez biblijnych przygotowujących do owocnego przezywania Świąt Bożego Narodzenia. Katechezy prowadzone  metoda Mess’AJE( czyt. Mesaż) odbywać się będą w soboty: 25 listopada, 2,9, 16 grudnia i zakończą się 20 stycznia 2018 roku w godzinach 10.00 – 12.30 w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej im. bł. Michała Sopoćki przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku.

4. 15 listopada 2017 roku o godz. 13.00 w Centrum Wystawienniczo- Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Podlaskie Misterium – Sanktuarium Maryjne na Podlasiu”. Wystawę można oglądać w tym miejscu otwarcia w godzinach 9.00 – 15.00 do 12 grudnia 2017 r.
Jest też ona prezentowana w pięciu ośrodkach kultu Maryjnego, w sanktuariach : Matki Bożej Miłosierdzia w Archikatedrze Białostockiej, Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie, Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Różanymstoku, Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie i Sanktuarium Królowej Rodzin w Juchnowcu.
Wystawa została przygotowana przez Centrum Informacji i Środków Społecznego Przekazu Archidiecezji Białostockiej.

5. Stowarzyszenie Otwarty Dom „Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie” po raz kolejny zaprasza dzieci z domów dziecka i z ubogich rodzin na Litwie na Święta Bożego Narodzenia. Nasi goście będą u nas przebywać od 10 do 30 grudnia br.. Spotkanie osób, które zechcą przyjąć dzieci do swoich rodzin odbędzie się dnia 21 listopada o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8(dawna Berlinga) w Białymstoku. Dokładniejsze informacje u P. Prezes Stowarzyszenia Ireny Stankiewicz tel. 685 629 678, e-mail: otawrtydom@gmail.com.

6. W następną niedzielę 26 listopada przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W dniu tej uroczystości, zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, zostanie odnowiony „ Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, podczas Mszy św.(przed błogosławieństwem). Jest to patronalne święto Rycerstwa Niepokalanej, Akcji katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

7. Triduum Różańcowe organizowane przez Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego, odbędzie się w kościele św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku. Rozpocznie się w piątek, 24 listopada, Mszą św. o godz. 18.00 a zakończy się w niedzielę, 26 listopada Mszą św. o godz. 7.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii św. Kazimierza w Białymstoku.

8. W dzisiejsza niedzielę 19 listopada Rycerstwo Niepokalanej organizuje akcje rozdawania Cudownych Medalików przy kościele.

9. W najbliższa sobotę, 25. listopada, w budynku kina Ton Stowarzyszenie Wspólne Dobro Wspólny cel organizuje VIII Podlaski Przegląd Pieśni Patriotycznej. Przesłuchania od godz. 9.30, koncert galowy, na który serdecznie zapraszamy wszystkich, o godz. 16.30. Wystapi także nasza schola „Winnica”. Wstęp wolny.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii