Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

32 niedziela zwykła

2017-11-19

Prosimy Boga w modlitwie o moc świadectwa wiary dla prześladowanych chrześcijan i o wolność wyznania wiary chrześcijańskiej.
Ofiary składane dziś do puszek przed kościołem są przeznaczone na Kościół prześladowany.

1.    Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci( w załączeniu; przeczytać !)

2.    Nowenna do NMP Matki Miłosierdzia jest odprawiana codziennie do 15 listopada o 18.00 w katedrze. Dziś jest szczególny dzień modlitwy naszej parafii podczas Nowenny oraz osób zakonnych.  Zapraszamy wszystkich wiernych również z innych parafii. Nowenna jest dla wszystkich każdego dnia.

3.    Uroczystość NMP Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej przypada 16 listopada(czwartek). Msze św. w katedrze będą odprawiane wg porządku niedzielnego do godz. 18.00 włącznie. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.30. O godz. 9.30 Msza św. z udziałem społeczności Zespołu Szkól Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w dniu patronalnym tej szkoły.W szczególny sposób zapraszamy wszystkich wiernych na Mszę św. o godz. 18.00, która celebrować będzie i kazanie wygłosi Ks. Abp Jan Romeo Pawłowski z Watykanu. Msza św. o godz. 18.00 ma uroczysty charakter i kończy liturgię Uroczystości Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Sanktuarium w katedrze.
Zelatorki i zelatorów oraz wszystkich członków Żywego Różańca w Archidiecezji Białostockiej zapraszamy na spotkanie formacyjne,  które odbędzie się w Uroczystość NMP Matki Miłosierdzia, 16 listopada br. o godz. 16.00 w budynku kina Ton w Białymstoku(przy katedrze). Po spotkaniu o godz. 17.15 wspólna modlitwa różańcowa w katedrze, a o godz. 18.00 Msza św.
Zachęcamy inne grupy różańcowe i wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.15.

4.    W przedsionku kościoła są do nabycia książeczki zawierające modlitwy do NMP Matki Miłosierdzia.

5.    Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w poniedziałek 13.XI. Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski; w piątek 17.XI. św. Elżbiety Węgierskiej, w sobotę 18.XI bł. Karoliny Kózkówny.

6.    W następna niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Białostockiej.

7.    W następną niedzielę dzieci klas drugich szkoły podstawowej mają swoje spotkanie w sali nr 12 po Mszy św. o godz. 9.30 w katedrze.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCI



Copyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii