Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 niedziela zwykła

2017-10-23

Niedziela Misyjna. Tydzień Misyjny pod hasłem „Idźcie i głoście”. Świat potrzebuje Ewangelii Jezusa. Kościól nie jest celem samym w sobie, ale narzędziem i pośrednikiem Królestwa Bożego. „ Wielu młodych ludzi ofiaruje swa solidarną pomoc wobec nieszczęść świata i podejmuje różne formy aktywnego działania i wolontariatu… Jakie to piękne, że młodzi są pielgrzymami wiary, szczęśliwi, że mogą nieść Jezusa na każdą ulicę, na każdy plac, na każdy zakątek ziemi”(Ewangelii Gaudium, 106)
Ofiary składane  na tacę dziś podczas każdej Mszy św. są przeznaczone na potrzeby misji Kościoła Katolickiego.

1. Święto Św. Apostołów  Szymona i Judy Tadeusza przypada w sobotę 28 października. W tym dniu Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki , obchodzi Imieniny. Modlimy się w Jego intencji w  modlitwach osobistych, we wspólnotach oraz w liturgii.  Zapraszamy na wspólną modlitwę podczas Mszy św. o godz. 18.00 w archikatedrze białostockiej, której będzie przewodniczył Najdostojniejszy Solenizant.

2. Życzenia Ks. Arcybiskupowi można będzie złożyć w budynku Kurii przy ul. Koscielnej 1 w godzinach 10.00 – 11.45 w dniu Imienin 28 października (sobota).

3. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej i Wspólnota Rudnych Małżeństw „Sychar” zapraszają na wykłady otwarte ks. Marka Dziewieckiego. Program jest następujący: 
28 października (sobota) o godz. 18.00 Msza św. z homilia ks. Dziewieckiego w parafii p.w. św. Rodziny w Białymstoku
29 października
10-12.30 wykład otwarty „Miłość-wierność- uczciwość – komu to jeszcze potrzebne? Centrum Wystawienniczo Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1a
15.00-17.30 wykład otwarty „O miłości w małżeństwie i rodzinie” – Centrum Wystaw. Konferencyjne Arch. Białostockiej, ul. Kościelna 1a
18.00 Msza św. z homilią – katedra białostocka.

4. Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Białostockiej zapraszają na wystawę misyjną „Tupa Mbae. Misja w argentyńskim selwie” Jest ona poświęcona 15-letniej pracy misyjnej kapłanów z naszej Archidiecezji w argentyńskich diecezjach Posadas i Obera. Uroczysta inauguracja wystawy z udziałem Abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego odbędzie się 23 października o godz. 11.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku.

5. Najbliższe spotkanie w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary odbędzie się w sobotę 28 października br. o godz. 10.00 w Archidiecezjalnym Wyższym Serminarium Duchownym w Białymstoku. W programie wykład pt. „Święta teologia. Tomasz z Akwinu o możliwości i godności ludzkiego mówienia o Bogu”, który wygłosi dominikanin o. Maciej Roszkowski, o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich wiernych.

6. W następną niedzielę 29. Października ofiary składane na tacę podczas Mszy św. będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Z tej okazji Rektor  Seminarium Ks. Prof. Andrzej Proniewski kieruje do nas odezwę.

7. Dziś w budynku kina Ton jest wyświetlany film o św. Maksymilianie Kolbe(m) o godz. 12.00, 14.00. 16.00 i 19.00. Zapraszamy.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii