Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 niedziela zwykła

2017-10-16


1.    Dziś przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Meksyku.

2.    W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
- w poniedziałek (16.X.) św. Jadwigi Śląskiej
- we wtorek (17.X.) św. Ignacego Antiocheńskiego
- w środę (18.X.)  święto św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby zdrowia
W tym dniu modlimy się w modlitwie liturgicznej i w modlitwach indywidualnych w intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia. Msza św. w katedrze w tej intencji celebrowana przez ks. bp. Henryka Ciereszkę i kapelanów szpitalnych zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe prowadzone przez pracowników Służby Zdrowia, na które zapraszamy wszystkich wiernych(nabożeństwa po Mszy św. nie będzie). Po Mszy św. spotkanie pracowników Służby Zdrowia w Piwnicy Akademickiej.
- w czwartek (19.X.) bł. Jerzego Popiełuszki, Kapłana. Po modlitwie w intencji Ojczyzny i o kanonizację bł. Jerzego Popiełuszki podczas Mszy św. o godz. 18.00, nastąpi spotkanie przy pomniku Ks. Jerzego w pobliżu katedry, przy którym modlił się św. Jan Paweł II, Papież.
- w piątek (20.X.) wspomnienie św. Jana Kantego, Prezbitera. Modlimy się za wstawiennictwem tego Świętego w intencji pracowników naukowych i wszystkich pracowników wyższych uczelni. Msza św. w katedrze w tej intencji o godz. 18.00.
- w sobotę (21.X.) bł. Jakuba Strzemię, Biskupa

3.    Przyjmujemy na wypominki za zmarłych w zakrystii, w kancelarii parafialnej i na cmentarzu farnym.

4.    W następną niedzielę(22.X.) rozpocznie się Tydzień Misyjny, uwrażliwiający na pomoc duchową i materialną dla Misji oraz na wyjazd na Misje. Ofiary składane na tace w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby Misji Kościoła Katolickiego.

5. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na dzień skupienia Grona Przyjaciół Seminarium Duchownego w Białymstoku, który odbędzie się w następną niedzielę(22.X.2017 r.) o godz. 10.00.

6. Teatr Dramatyczny w Białymstoku oraz Zarząd Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” zapraszają na spektakl pt. „Popiełuszko”, wystawiany z okazji 33 rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Twórcy zamierzają przybliżyć postać ks. Jerzego – kapelana warszawskie „Solidarności”, obrońcy praw człowieka w PRL-u, zamordowanego przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Premiera spektaklu odbędzie się 21 października. Przedstawienie będzie można obejrzeć także  22,24,25,27 i 28 października. Bilety dostępne są w kasie lub na stronie internetowej Teatru. Spektakl swoim patronatem objął Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki.

7. Zapraszamy dzieci klas pierwszych szkoły podstawowej na spotkanie w sali nr 12 przy katedrze po Mszy św. o godz. 9.30 w ramach dalszego przygotowania do przyjęcia po raz pierwszy Sakramentu Pokuty i Komunii św. Spotkania będą się odbywały w tym roku szkolnym w każdą  czwartą niedzielę miesiąca, w tym samym czasie i miejscu, wyjątkowo w grudniu  w trzecią niedzielę.

8. Zapisujemy chłopców do grona ministrantów naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie się w tym miesiącu przed rozpoczęciem przygotowania do podjęcia posługi.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii