Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 niedziela zwykła

2017-10-09

1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
- bł. Wincentego Kadłubka w poniedziałek 9.10
- św. Jana XXIII, Papieża w środę 11.10. 

- bł. Honorata Koźmińskiego, Prezbitera, w piątek 13.10.
2. Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach obchodów jubileuszu 400-lecia starego kościoła farnego w Białymstoku. Wykład pt. „Wystrój wnętrza Starego Kościoła Farnego w Białymstoku  poł. XVIII wieku” – ks. dr. Jana Niecieckiego oraz recital wokalno-instrumentalny: Małgorzata Trojanowska – sopran, Sylwester Trojanowski – pozytyw. W programie utwory m.in. A Vivaldiego, J. S. Bacha, G.F. Hendla, W.A. Mozarta odbędzie się 13.10.2017 r.(piątek) o godz. 19.00. Wstęp wolny.

3. Z okazji Dnia Edukacji narodowej zapraszamy nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty z rodzinami na uroczystą Mszę św. w ich intencji w poniedziałek, 16 października br. o godz. 18.00 w katedrze białostockiej.

4. Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej zaprasza na cykl katechez biblijnych dla dorosłych, prowadzonych metoda Mess/AJE. Spotkania z zastosowaniem multimediów odbywają się w kolejne środy w Centrum Pastoralno-Katechetycznym przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku, w godzinach 19.00-21.00. Najbliższe spotkanie 11. Października br.

5. W centrum Formacji Pastoralno- Katechetycznej w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 50 rozpoczyna się cykl katechez o bł. Michale Sopoćce, Kapłanie. Pierwsze spotkanie pt. „Bł. Michał Sopoćko patron na nasze czasy” poprowadzi bp. Henryk Ciereszko we wtorek, 10 października br. o godz. 18.30. Wstęp wolny.

6. Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę, 14 października br. Od godz. 10.00: Msza św., występy chórów Seniorów, nabożeństwo różańcowe.

7. Ośrodek Informacji o Zagrożeniach Duchowych BARKA zaprasza na konferencję „Homeopatia – w oparach pseudonauki”, która wygłosi Andrzej Wronka – prezes Stowarzyszenia Effata, teolog, autor wielu książek i publikacji o zagrożeniach duchowych. Konferencja odbędzie się 15 października tego roku o godz. 15.00 w Archikatedrze Białostockiej. Serdecznie zapraszamy.

8. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza na obchody Dnia Dziecka Utraconego w następna niedzielę 15. Października o godz. 12.30 w Archikatedrze Białostockiej. Będzie to modlitwa w intencji rodziców, którzy stracili swoje dziecko, Podczas mszy św. i adoracji Najśw. Sakramentu. W trakcie spotkania można będzie wpisać imiona swoich zmarłych dzieci w Księdze Dzieci Utraconych, a także uzyskać informacje na temat pochówku dzieci zmarłych przed narodzeniem.

9. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: w zakrystii, w kancelarii parafialnej i na cmentarzu.

10. Zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku zostanie przeprowadzona w następną niedzielę 15 października  przed katedrą.

11. Nowy październikowy numer czasopisma diecezjalnego” Drogi Miłosierdzia poświęcony jest misjom. Polecamy artykuł Abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego pt. „Dzielić się Ewangelią” na temat udziału nas wszystkich w misjach Kościoła. Proponujemy również teksty poświęcone różańcowi misyjnemu i miłości, która jest źródłem działalności misyjnej. W numerze można znaleźć też materiały nt. różańca do Siedmiu Boleści Maryi, pierwszy cykl artykułów poświęconych Prymasowi Tysiąclecia Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i obszerną relację z Dni Patronalnych Miasta Białegostoku, związanych z osobą bł. Michała Sopoćki, Kapłana.

12. W następną niedzielę zapraszamy dzieci klas drugich na spotkanie w sali nr.12 przy katedrze po Mszy św. o godz. 9.30.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii