Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 niedziela zwykła

2017-09-25

1. W Archidiecezji Białostockiej zostały wyznaczone następujące kościoły stacyjne w związku z akcją Różaniec Do Granic: Dąbrowa Białostocka, Suchowola, kościół św. Antoniego w Sokółce, Krynki, Michałowo, Jałówka i Białowieża. W dniu 7. października w tych kościołach o godz. 11.00 zostaną odprawione uroczyste Msze św. z homilią oraz nabożeństwa eucharystyczne, po czym nastąpi przerwa rekreacyjno-obiadowa, podczas której będzie przygotowywane przejście do miejsc modlitwy różańcowej. W godzinach 14.00 – 16.00 będzie odmawiany różaniec(4 części): w procesji różańcowej z Dąbrowy Białostockiej do Różanegostoku i w Sokółce od kościoła św. Antoniego do Krzyża jubileuszowego przy wjeździe do miasta. W innych parafiach stacyjnych różaniec będzie odmawiany w wyznaczonych strefach modlitwy: W Suchowoli w parku przy kościele przy pomniku bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w Krynkach na placu przy krzyżu przy ul. Grodzieńskiej, w Michałowie na skraju parku miejskiego przy krzyżu, w Jałówce przy cmentarzu św. Antoniego, w Białowieży na placu z krzyżem na skraju miasta. Mieszkańcy Białegostoku tez mogą brać udział w akcji Różaniec Do Granic. Można udać się do któregoś z wyznaczonych miejsc indywidualnie lub w grupie, środkami publicznymi lub prywatnymi, albo wynajętym autokarem. Jeśli nie weźmiemy udziału w programie Różańca Do Granic, to trzeba nam uczestniczyć w kościele parafialnym lub innym w Białymstoku w nabożeństwie pierwszej soboty miesiąca połączonym z odmawianiem różańca(Matki Bożej Różańcowej) –zgodnie z zaleceniem Biskupów. Chorzy i ci, którzy nie mają możliwości uczestnictwa w modlitwie w kościele, niech się modlą w domu. Trzeba, byśmy w tym dniu odpowiadając na życzenie Matki Bożej Fatimskiej tak przeżywali pierwszą sobotę października i pierwsze soboty w następnych miesiącach. Trzeba, byśmy mówili różaniec codziennie, byśmy poświęcili siebie Matce Bożej i z nią przeżywali nasze życie. Serdecznie zapraszamy na modlitwę do Matki Bożej Miłosierdzia w naszej katedrze w każdą sobotę tygodnia o godz. 18.00, w miejscu uświęconym Jej obecnością przez święty Obraz.
Dokładne wiadomości odnośnie do akcji Różaniec Do Granic sa podane na stronie internetowe: www.@rozaniecdogranic.pl

2. Uroczystości, święta i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
- wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa w poniedziałek 25.09.
- wspomnienie św. Wincentego a Paulo w środę 27.09.
- wspomnienie św. Wacława, a w Białymstoku uroczystość bł. Michała Sopoćki, Prezbitera, Patrona Miasta Białegostoku w czwartek 28.09.
- święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała w piątek 29.09.
- wspomnienie św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła w sobotę 30.09.

3. Jednodniową autokarową pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka Warmińskiego organizuje Rycerstwo Niepokalanej z naszej parafii w sobotę 30 września. Szczególne znaczenie ma nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie z racji 140 rocznicy objawień Matki Bożej w tym świętym miejscu. Wielu ludzi z całej Polski pielgrzymuje do tego sanktuarium w tym roku. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.

4. Msza św. z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii, ustanowionego dla uczczenia wydarzenia eucharystycznego w Sokółce, zostanie odprawiona w niedzielę, 1 października br. o godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskupa Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.

5. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, w intencji mieszkańców miasta Białegostoku będzie sprawowana w Archikatedrze Białostockiej 28 września br. o godz. 18.00, w Dniu Patrona miasta Białegostoku, bł. Michała Sopocki, kapłana. Będziemy się też modlili w intencji śp. Ks. Arcybiskupa Edwarda Kisiela, pierwszego Metropolity Białostockiego w 24 rocznicę jego śmierci. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w tej Mszy św., a także w procesji z relikwiami bł. Michała Sopoćki, kapłana z sanktuarium Miłosierdzia Bożego do katedry we wtorek 26 września br. o godz. 19.00 i do modlitwy przy relikwiach błogosławionego patrona miasta w katedrze w ciągu dnia w środę i czwartek 27. i 28. września jak i do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego  w kościołach i na ulicach miasta 27.09. o godz. 15.00.

6. Pielgrzymka Kół żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się  w sobotę 7 października br. Przewidziany program spotkania w sanktuarium rozpocznie się o godz. 10.00.

7. Zapraszamy na sztukę teatralną pt. „Objawienia Fatimskie” przygotowaną przez dzieci ze Szkolnego Kola Teatralnego Szkoły Podstawowej nr 16 w Białymstoku z okazji 100 rocznicy Objawień Matki Bożej w Fatimie. Sztuka będzie wystawiana w budynku kina Ton w Białymstoku w dniach 8,10,11 i 15 października. Bilety do nabycia w księgarni św. Kazimierza mieszczącej się w kinie Ton. Szczegółowe informacje są podane na plakatach.

8. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa na Wieczory Zakochanych. Jest to cykl 9. Spotkań(od 10 października do 12 grudnia), we wtorki, od godz. 18.00 do 21.00 w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Białymstoku. Zgłoszenia do 7. Października drogą mailową na adres poczta@rodzinabialystok.pl. Informacje szczegółowe na www.rodzinabialystok.pl.

9. Spotkanie dla dzieci klas czwartych i piątych szkoły podstawowej odbędzie się w następną niedzielę(1.X.) po Mszy św. o godz. 9.30 w sali nr. 12 przy katedrze.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii