Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 niedziela zwykła

2017-09-10

Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania zapowiedziany listem Biskupów Polskich. W tej Mszy św. polecamy Bogu w modlitwie dzieci i młodzież prosząc o właściwe rozpoznanie potrzeb wychowawczych młodego pokolenia i umiejętność tworzenia  środowisk wychowawczych w rodzinie, szkole i całym społeczeństwie.

1.    Kwartałowe dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców przypadają w tym tygodniu 13, 15 i 16 września.

2.    Święta i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
- wspomnienie (dowolne) Najświętszego Imienia Maryi we wtorek 12. 09.
-wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła w środę 13 września
- święto Podwyższenia Krzyża w czwartek 14 września
- wspomnienie NMP Bolesnej w piątek 15 września.
- wspomnienie św. Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa, Męczenników w sobotę 16 września.

3. W katedrze w tym tygodniu będziemy przeżywali dni całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu    we wtorek, środę i czwartek, umocnione głoszonym słowem Bożym, uczestnictwem w Mszy św., przyjęciem sakramentu pokuty i Komunii św., a przede wszystkim modlitwą adoracyjną wspólną i indywidualną w kościele przed Najśw. Sakramentem. Msze św. we wtorek i środę będą sprawowane o godz. 9.30, 16.30 i 18.00, w czwartek w dniu Święta Podwyższenia Krzyża Msza św. przedpołudniowa o godz. 9.00 będzie połączona z modlitwą katolickich szkół miasta Białegostoku(o godz. 9.00, a nie o godz. 9.30) Inne Msze św. o godz. 16.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o uczestnictwo w procesji wszystkich wiernych, a zwłaszcza tych, którzy mają określone funkcje podczas procesji. Procesja jest szczególną formą uczczenia Eucharystii.

4. Tegoroczna pielgrzymka z krzyżami do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 16 września br. Pielgrzymka wyruszy z katedry białostockiej o godz. 11.00, a zakończy się Mszą św. w Świętej Wodzie o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

5. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników administracji rządowej i samorządowej Województwa Podlaskiego do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie  odbędzie się w niedzielę, 17 września br. i przebiegać będzie wg następującego porządku: godz. 11.00 – modlitwa różańcowa, godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Abp. Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie. Zapraszamy do uczestnictwa.

6. Dzieci klas drugich szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie w sali nr 12 po Mszy św. o godz. 9.30 w katedrze w następną niedzielę(17.09).

7. Informujemy, ze trwa nabór na studia magisterskie z zakresu teologii w Studium Teologii w Białymstoku., Studia odbywają się w systemie zaocznym w dwóch specjalnościach: katechetycznej i ogólnoteologicznej. Studium mieści się przy ul. Warszawskiej 50, w budynku Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie Studium przy ul. Warszawskiej 50. Kontakt telefoniczny do Sekretariatu pod numerem 85 748 21 31 lub 692 946 395.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii