Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 niedziela zwykła

2017-07-31

Rozpoczyna się miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu polskiego(sierpień). Chcemy z tym problemem stanąć przed Bogiem już podczas tej Mszy św. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.

1. W roku Narodowego Kongresu, duszpasterstwo trzeźwości archidiecezji białostockiej zaprasza do udziału w sierpniowych wydarzeniach kongresowych naszej archidiecezji:
- w dniach 5-6 sierpnia w par. NMP matki Miłosierdzia w Wasilkowie odbędzie się VII Podlaska Biesiada Trzeźwości. Centralnym punktem tego wydarzenia będzie uroczysta Eucharystia, sprawowana w sobotę 5 sierpnia o godz. 18.00 pod przewodnictwem Abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego.

- rekolekcje sierpniowe odbędą się w czterech parafiach naszej archidiecezji:
11-13 sierpnia w sanktuarium M.B. Pocieszenia w Krypnie
18-20 sierpnia w par. św. Kazimierza w Białymstoku
25-27 sierpnia w par. Nieustającej Pomocy NMP w Kozińcach.
27-29 sierpnia w par. Opatrzności Bożej w Michałowie.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
- św. Ignacego z Loyoli, Prezbitera, w poniedziałek 31 lipca 
- św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła, we wtorek 1 sierpnia
- św. Jana Marii Vianneya. Prezbitera, patrona księży proboszczów, w piątek 4 sierpnia. Modlimy się w tym dniu za proboszczów naszych parafii.
2.  W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

3. W środę 2 sierpnia przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki uzyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego(lub rektoralnego) i odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przystąpienie do Komunii św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

4. Rekolekcyjne dni skupienia pierwszego i drugiego  sierpnia przeżywa Franciszkański Zakon Świeckich istniejący przy naszej parafii. Każdy dzień rozpoczyna się Mszą św. o godz. 9.00 w starym kościele. Wszystkich członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i wszystkich zainteresowanych franciszkańską droga życia zapraszamy na te rekolekcje.

5. Modlimy się za dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach.

6. Przypominamy o udziale w Mszy św. podczas wakacji.

7. Organizujemy kiermasz książek w dniu Uroczystości Wniebowzięcia NMP(15 sierpnia). Prosimy o przekazywanie książek z własnego księgozbioru do zakrystii i do kancelarii parafialnej. Może ktoś się zainteresuje i będzie te książki czytał bogacąc swoją wiedzę.

8. W następną niedzielę Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego. Pieniądze składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno - Katechetyczne w Białymstoku.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii