Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 niedziela zwykła

2017-07-23

Łączymy się w modlitwie z młodzieżą Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która jest na obozie w Białymstoku.

Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa podejmujący inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa na drodze. MIVA Polska zachęca do udziału w Akcji św. Krzysztof: podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za jeden kilometr bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy.

1.    Święta i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
- wspomnienie św. Kingi, Dziewicy w poniedziałek 24 lipca
- święto św. Jakuba Apostoła we wtorek 25 lipca
- św. Krzysztofa Męczennika wspomina się w Martyrologium również 25 lipca. W tym dniu modlimy się w intencji kierowców i błogosławimy pojazdy mechaniczne. Modlimy się w katedrze podczas każdej Mszy św. odprawianej wg porządku dnia powszedniego. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św., a zwłaszcza po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00 na placu przy kościele i przy ul. Kościelnej. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na zakup pojazdów mechanicznych dla misjonarzy.
- wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny w środę 26 lipca. Pamiętamy w modlitwie o babciach, dziadkach i osobach starszych. W katedrze bardziej uroczysty charakter mają modlitwy podczas Mszy św. i po Mszach św. o godz. 6.30 i 18.00.
- wspomnienie św. Marty przypada w sobotę 29 lipca.

2.    W następna niedzielę 30 lipca Mszą św. o godz. 6.00 w katedrze rozpocznie się piesza pielgrzymka białostocka na Jasną Górę w Częstochowie. Zapisy w dniach 24-29 lipca w godz. 17.00-19.00 w „piwnicy akademickiej” przy ul. Kościelnej 2(przy katedrze). Zapraszamy do uczestnictwa w tej pielgrzymce.

3.   XXV Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie odbędzie się w dniach 16-25 sierpnia. Zapisy 17 lipca – 4 sierpnia przy parafii Ducha Świętego. Ul. Sybiraków 2 od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-19.00.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii