Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 niedziela zwykła

2017-07-17

1. Witamy Ks. Rafała Januszewskiego, misjonarza z Kuby, pochodzącego z naszej parafii. Będzie on dziś głosił homilie i zbierał ofiary przed kościołem na potrzeby Kościoła na Kubie.
Módlmy się podczas tej Mszy św. za Kościół na Kubie i owocność pracy misjonarzy oraz za młodzież skupioną w Dziele Nowego Tysiąclecia dziękując za tych, dzięki którym może ona otrzymywać stypendia i kształcić się.

2. Od czwartku 13 lipca stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia przeżywają swój obóz wakacyjny w Białymstoku, który rozpoczęli Mszą św. w katedrze celebrowanej pod przewodnictwem Ks. Abp. Edwarda Ozorowskiego. Jedna z grup tej młodzieży będzie się modliła (modli się dziś) z nami podczas Mszy św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 14.00.

3.  W ramach trwającego w Białymstoku Obozu formacyjnego stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w piątek 21 lipca o godz. 20.00 rozpocznie się procesja różańcowa z relikwiami bł. Michała Sopoćki, Kapłana, od Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Archikatedry.
Natomiast w niedzielę, 23 lipca o godz. 9.30 Msza św. w katedrze z udziałem wszystkich uczestników Obozu, a o godz. 15.30 na Rynku Kościuszki koncert w wykonaniu stypendystów Fundacji jako wyraz wdzięczności mieszkańcom Białegostoku za życzliwe przyjęcie. Koncert ten poprzedzi występ zespołu „Winnica” i wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego.

4. W tym tygodniu  w czwartek 20. lipca przypada wspomnienie liturgiczne bł. Czesława a w sobotę 22. lipca święto św. Marii Magdaleny, Apostołki Apostołów.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii