Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 niedziela zwykła

2017-07-09

1. Święta i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
- święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy,  we wtorek 11 lipca
- wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa Męczennika w środę 12 lipca
- wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, Pustelników w czwartek 13 lipca
- wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła w sobotę 15 lipca.

2. W dniach 13-24 lipca 2017 roku w Białymstoku odbędzie się Obóz integracyjno-formacyjny stypendystów „Fundacji Nowego Tysiąclecia”. Uczestniczyć w nim będzie ok. 700 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Celem obozów, które każdego roku odbywają się w innym mieście, jest formacja chrześcijańska, kształtowanie ducha wspólnoty oraz poznawanie kultury różnych regionów naszej Ojczyzny. Tym razem, młodzież przybędzie do miasta, którego patronem jest bł. Michał Sopoćko, Prezbiter, Apostoł Miłosierdzia. Otoczmy stypendystów naszą modlitwą i życzliwością. Niech ten czas spędzony w Białymstoku przyniesie w ich życiu jak najlepsze owoce.
Msza św. na rozpoczęcie obozu stypendystów w Białymstoku zostanie odprawiona w archikatedrze białostockiej w piątek 14 lipca br. o godz. 10.00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Zapraszamy do udziału w tej Mszy św. wszystkich wiernych, a szczególnie młodzież naszego miasta.

3. Przypominamy o zbliżających się pielgrzymkach wakacyjnych do Sanktuariów z naszej Archidiecezji.
- 31 Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w dniach 30 lipca-12 sierpnia. Zapisy w dniach 24-29 lipca br. w godz. 17.00-19.00 w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze ul. Kościelna 2.
- XXV Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie w dniach 16-25 sierpnia. Zapisy od 17 lipca do 4 sierpnia w Parafii Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2 od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 19.00. Wymagany jest paszport. Pielgrzymka ma charakter międzynarodowy, biorą w niej udział wierni z całej Polski.

4. W następną niedzielę zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej z Góry Karmel, noszących i propagujących szkaplerz, na spotkanie w starym kościele po Mszy św. o godz. 11.00 w katedrze. W programie spotkania są przewidziane: krótka nauka, modlitwa do Matki Bożej, poświęcenie i włożenie nowych szkaplerzy, błogosławieństwo.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii