Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 niedziela zwykła

2017-07-02

Modlimy się w intencji Abp. Stanisława Szymeckiego, który obchodzi 70-lecie kapłaństwa.
   
1.    Święta i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: święto św. Tomasza Apostoła w poniedziałek 3 lipca, wspomnienia: bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy w czwartek 6 lipca, św. Jana z Dukli w sobotę 9 lipca.

2.    W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

3.    W czasie wakacji i urlopów nie będzie w katedrze spowiedzi w ciągu dnia. Można będzie się wyspowiadać w każdym dniu powszednim w godz. 6.00-9.00 i podczas Mszy św. o godz. 18.00, w święta uroczystości i niedziele przed i podczas każdej Mszy św.

4.    Zapraszamy na koncerty organowe w naszej katedrze podczas tegorocznych wakacji. Pierwszy koncert odbędzie się w piątek 7 lipca o godz. 20.30, pozostałe w każdy piątek o godz. 19.15,, w pierwszy piątek sierpnia koncert jest przeniesiony do starego kościoła.

5.    Główny temat wakacyjnego numeru „Dróg Miłosierdzia” brzmi: Głośmy Ewangelię z naszym Pasterzem”. Zamieszczone są w nim teksty i fotografie dotyczące święceń i ingresu nowego Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Tadeusza Wojdy.

6.    W artykułach „Uczmy się odpoczywać” i „Bóg nie ma urlopu” poruszane jest zagadnienie przeżywania wakacji przez chrześcijanina.
Proponujemy również lekturę rozważań na temat Ewangelii z wakacyjnych niedziel, kolejna część szkoły modlitwy a także artykuł z okazji 400-lecia starego kościoła farnego w Białymstoku. Zapraszamy do lektury.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii