Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 niedziela zwykła

2017-06-18

Dziś dzień dziękczynienia Bogu za dar starego kościoła farnego i za wszelkie dobro, które przez funkcjonowanie tego kościoła stało się udziałem ludzi. Podczas tej Mszy św. modlimy się  w tej dziękczynnej intencji. O godz. 10.30 w katedrze będzie wykład o historii zespołu kościołów w Białymstoku, o godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Edwarda Ozorowskiego, o godz. 13.00 koncert Bardów z Lublina w budynku kina ton o godz. 13.00, o godz. 16.00 i 18.00 film „I w godzinę śmierci” o sile różańca świętego, o godz. 20.30 koncert w starym kościele, kończący cykl zatytułowany „Muzyka w starym kościele”. W godzinach popołudniowych stary kościół będzie otwarty i dostępny do modlitwy i zwiedzania go.

1.    Zachęcamy do udziału w Oktawie Bożego Ciała, podczas której odprawiane są nieszpory eucharystyczne każdego dnia po Mszy św. o godz. 18.00 połączone z nabożeństwem czerwcowym i procesją w kościele. W czwartek 22 czerwca na zakończenie tzw. oktawy Bożego Ciała procesja wokół kościoła, a po jej zakończeniu błogosławieństwo dzieci i poświęcenie kwiatów i ziół. Zapraszamy do udziału w tym świętowaniu Eucharystii każdego dnia. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Pamiętamy wcześniejsze lata, w których uczestniczyło dużo dzieci, ministrantów, ludzi młodych. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom o tej okazji do uczczenia Jezusa w Najśw. Sakramencie i przybycie wraz z nimi na nieszpory i procesję. Zapraszamy wszystkich, którzy pełnią różne funkcje w procesji, dzieci, które przystąpiły w tym roku do Komunii św., wszystkie dzieci, wszystkich ministrantów, dzieci i młodzież skupione w scholach i innych grupach przy katedrze. W sposób szczególny zapraszamy młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Jest to piękna okazja do dania świadectwa wierze i czci wobec Jezusa w Duchu Świętym.

2.    W piątek 23 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w katedrze wg porządku dnia powszedniego. Uroczystą Mszę św. odprawi Ks. bp Henryk Ciereszko o godz. 18.00, w której wezmą udział uczestnicy grup dla intronizacji Najśw. Serca Jezusa z naszej i z innych parafii. Zapraszamy członków tych grup oraz wszystkich wiernych. Ta uroczystość jest dniem modlitwy w intencji kapłanów.
23 czerwca jest obchodzony także dzień ojca. Módlmy się za naszych ojców w tym dniu, żyjących i nieżyjących.
23 czerwca kończy się rok szkolny szkól podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Msza św. na zakończenie roku tych szkół w tym dniu o godz. 8.00. Spowiedź dzieci i młodzieży w czwartek 22 czerwca o godz. 18.00 oraz na Mszach św. porannych w piątek 23 czerwca.
O godz. 11.00 w katedrze Msza św. rozpoczynająca Pieszą Pielgrzymkę do Różanegostoku. Zgłoszenia na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach 9.00-17.30 i tam udzielamy bliższych informacji. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce wszystkich, a zwłaszcza ludzi młodych, którzy pielgrzymując podziękują Bogu za miniony rok szkolny i pomodlą się o dobre wakacje.
Msza św. na zakończenie roku dla Przedszkola Sióstr Szarytek we wtorek 20 czerwca o godz. 15.30.

3.    W sobotę 24 czerwca Kościół obchodzi Uroczystość św. Jana Chrzciciela. W katedrze Msze św. wg porządku dnia powszedniego, uroczyste o godz. 6.30 i 18.00.

4.    31. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę, pod hasłem „Idźcie i głoście”. Odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2017 roku. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą w Białymstoku w dniach 24-29 lipca br. w godzinach 17.00 – 19.00 w „Piwnicy Akademickiej” przy katedrze białostockiej przy ul. Kościelnej 2 oraz w Sokółce w parafii św. Antoniego 27-29 lipca br. po wieczornej Mszy św. w starej plebanii. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się w swojej parafii do „grupy złotej” powierzając także  intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi.
Bliższe informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej www.pielgrzymka.net. pl lub na facebook.

5.    Dziś przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii