Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 niedziela zwykła

2017-06-11

1.    Dziś o godz. 19.00 w starym kościele wykład ks. kan. Krzysztofa Łapińskiego nt. muzycznych tradycji w starym kościele i prezentacja organów, po wykładzie koncert organowy w wykonaniu dr. hab. Józefa Kotowicza.
O godz. 20.30 koncert organowy w katedrze w wykonaniu Matteo Imbruno z Holandii i Marka Kulikowskiego z Białegostoku.

Od godz. 20.30 na Rynku Kościuszki koncert „Bogu Dźwięki” w wykonaniu scholi Adonaj i scholii Winnica oraz innych grup muzycznych zespolonych ze sobą.
O godz. 14.00 w katedrze ks. Robert Matys, wyświęcony 27 maja tego roku odprawi Mszę św. w katedrze i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Ks. Robert pełnił u nas w katedrze posługę diakońska przed i po Wielkanocy w tym roku.
To wszystko dziś – wiele muzyki i religijnych przeżyć.

2.    We wtorek 13 czerwca przypada wspomnienie liturgiczne  św. Antoniego Padewskiego, w katedrze święto. Msze św. o godz. 6.00, 7,00, 8.00, 9.30, 11.00, 16.30 i 18.00. Kazanie o godz. 16.30 wygłosi ks. wizytujący Franciszkański Zakon Świeckich. Msze św. będą łączone z nabożeństwami do św. Antoniego. Nabożeństwo połączone z odczytaniem próśb po Mszy św. o godz. 11.00. Prośby mogą być składane do skarbonki stojącej przy ołtarzu św. Antoniego przed dniem św. Antoniego i w dniu święta(13 czerwca). Po każdej Mszy św. będzie możliwość zamówienia Mszy św. indywidualnych i składkowych przy ołtarzu św. Jana Pawła II.

3.    W środę 14 czerwca o godz. 12.00 w katedrze Msza św. dla szkól i placówek katolickich. Zapraszamy do udziału wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów oraz rodziców i wszystkich wiernych.

4.    W czwartek Kościół przeżywa Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi czyli Bożego Ciała. Główna Msza św. miejska o godz. 10.00 przed katedrą. Po zakończeniu Mszy św. procesja eucharystyczna Rynkiem Kościuszki i ul. Lipową do Kościoła św. Rocha. Mszy św. i procesji przewodniczyć będzie  Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki.
 Spotkanie przygotowujące do procesji Bożego Ciała wszystkich, którzy mieli funkcje w procesji lub chcą czynnie do niej się włączyć odbędzie się w poniedziałek 12 czerwca w sali nr 10 po Mszy św. o godz. 18.00 i następującym po niej nabożeństwie czerwcowym. W ramach Oktawy po Mszy św. każdego dnia o godz. 18.00 będą odprawiane nieszpory Eucharystyczne połączone z procesją w kościele i nabożeństwem czerwcowym. Na zakończenie Oktawy w czwartek 22 czerwca procesja wokół kościoła, a po niej błogosławieństwo ziół i kwiatów oraz dzieci. Prosimy o liczne przybycie dzieci młodszych i starszych i czynne ich zaangażowanie w różne funkcje procesyjne.

5.    Inne wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w środę 14 czerwca bł. Michała Kozala, Biskupa, Męczennika, w sobotę 17 czerwca św. Brata Alberta Chmielowskiego, Zakonnika – dzień szczególnej pamięci o pracownikach charytatywnych Caritas.

6.    W następną niedzielę 18 czerwca o godz. 10.30 wyklad Ks. Prof. Tadeusza Krahela ukazujący historię starego kościoła, o godz. 11.00 Msza św. jubileuszowa 400-lecia starego kościoła, o godz. 13.00 koncert zespołu Bardów z Lublina w budynku kina Ton, o godz. 20.30 koncert w starym kościele. Niedziela 18 czerwca jest szczególnym dniem obchodów Jubileuszu 400-lecia starego kościoła, który przypada w tym roku.

7.    Również w następną niedzielę 18 czerwca o godz. 14.00 ks. Tomasz Gierałtowski, oficjał Sądu Metropolitalnego w Białymstoku, który posługuje w kaplicy przy ul. Orzeszkowej, odprawi Mszę św. dziękczynną za 25 lat kapłaństwa, przeżywa on bowiem Srebrny Jubileusz swego kapłaństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji.


8.    W ramach odbywającego się w tym roku Narodowego Kongresu Trzeźwości na Jasnej Górze w dniach 17-18 czerwca tego roku będzie miała miejsce  36. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości, pod hasłem „Wolni w Chrystusie”. Wszystkich, którym leży na sercu troska o trzeźwość naszych rodzin i całego narodu i którzy chcą wziąć udział w tym wydarzeniu, prosimy o zgłoszenie się za pośrednictwem strony internetowej kongrestrzezwosci.pl. Tam tez można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki.

9.    W następną niedzielę 18 czerwca zbiórka do puszek przed kościołem na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii