Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Pańskie

2017-05-28

Modlimy się w intencji wyświeconych przedwczoraj diakonów i wczoraj kapłanów. Jeden diakon i dwóch kapłanów pochodzą z naszej parafii.  Jeden z kapłanów ks. Rafał Danilczuk dziś o godz. 14.00 odprawi Msze św. prymicyjną w katedrze, drugi ks. Stanisław Bolesta w następną niedzielę 4 czerwca również o godz. 14.00 w katedrze.

1.    Dziś o godz. 16.30 w katedrze zostanie odprawiona Msza św. za tych strażaków, którzy oddali życie przy pożarze ratując życie innych na Dojlidach w B-stoku przed kilku dniami.

2.    We wtorek 30 czerwca przypada Rocznica Poświecenia Bazyliki Archikatedralnej czyli naszego kościoła. Msze św. wg porządku dnia powszedniego. Główna Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa z udziałem Kapituły Metropolitalnej zostanie odprawiona o godz. 18.00.

3.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4.    W czwartek 1 czerwca jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Dziecka. Uroczysta modlitwa w katedrze w intencji dzieci podczas Mszy św. o godz. 18.00. O godz. 16.30 Ks. Abp Edward Ozorowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W tym dniu rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusa. Będą one odprawiane w katedrze codziennie po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach każdego dnia.

5.    Święta i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w poniedziałek 29.05.wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w środę 31.05. święto Nawiedzenia NMP, w czwartek 1.06. wspomnienie św. Justyna, Męczennika, w sobotę 3.06. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników.

6.    W najbliższą niedzielę 4.06. Kościół będzie obchodził Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy czas wielkanocny i czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Msza św. prymicyjna ks. Stanisława Bolesty o godz. 14.00, po Mszy św. błogosławieństwo prymicyjne. W starym kościele koncert o godz. 20.30 organizowany przez duszpasterstwo akademickie, poprzedzony przedstawieniem przeprowadzonych prac w starym kościele w ostatnim czasie, które doprowadziły do tego stanu jaki obecnie jest w tym kościele. Wypowie się na ten temat Ks. Prałat Antoni Lićwinko, długoletni proboszcz parafii, pod którego kierunkiem te prace były wykonane. Wiąże się to z obchodami 400-lecia istnienia starego kościoła (1617-2017).

7.    Spotkanie dzieci klas czwartych, piątych i szóstych odbędzie się w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 w sali nr 12.

8.    W najbliższą niedzielę 4 czerwca już po raz dziesiąty jest obchodzone Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za chleb” w nawiązaniu do św. Brata Alberta, człowieka „dobrego jak chleb”. Dziękujemy Opatrzności Bożej za łaski okazane Narodowi Polskiemu i uzyskaną wolność. Odpowiedzialni za budowę Świątyni Opatrzności Bożej będącej Sanktuarium Pamięci Narodowej(Narodowe Wotum Wdzięczności) w Warszawie składają podziękowanie  za wszelkie ofiary złożone dotychczas na ten cel. W następną niedzielę po raz kolejny ofiary będą zbierane do puszek przed kościołem na dalsze prace przy tej Świątyni, związane z wyposażeniem jej wnętrza.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii