Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV niedziela wielkanocna

2017-05-08

Witamy przedstawicieli Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Razem z nimi modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne dziś, w niedzielę Dobrego Pasterza i  w intencji naszego Seminarium Duchownego. Z modlitwą łączymy ofiary składane na tacę na utrzymanie duchownej uczelni, przygotowującej nowych kapłanów.
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, w którym przypadają Kwartałowe Dni Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne(10,12 i 13.05.2017).

1.    Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Patrona Ks. Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego przypada w poniedziałek 8 maja. Pamiętamy w modlitwach o naszym Dostojnym Solenizancie.

2.    Konferencja pt. „Geniusz mężczyzny. Geniusz Kobiety” odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy u. Kościelnej 1A w Białymstoku, w czwartek 11 maja o godz. 18.00. Głównym tematem będzie powołanie mężczyzny i kobiety, ich odmienność i podobieństwo oraz wzajemne relacje. Organizatorami są jezuici i Wspólnota Życia Chrześcijańskiego.

3.    Wspomnienie (dowolne) NMP Fatimskiej przypada w sobotę 13.05. Uroczysta Msza św. w katedrze, różaniec i modlitwy fatimskie o godz. 18.00.
Diecezjalne obchody 100 rocznicy objawień fatimskich, połączone z możliwością uzyskania odpustu, będą miały miejsce w kościele NMP Fatimskiej w Białymstoku: o godz. 10.15 różaniec, o godz. 11.00 Msza św.
W budynku kina Ton będzie wyświetlany film „I w godzinę śmierci” o sile różańca i Fatimie.

4.    Pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii św. będą obchodziły dzieci klas czwartych w katedrze w najbliższą niedzielę 14.05. podczas Mszy św. o godz. 9.30. Prosimy o przyjście dzieci w strojach pierwszokomunijnych. Jeśli te stroje w tym roku są już za małe, lub dzieci już ich nie mają to prosimy o przybycie w zwykłych odświętnych ubraniach. Po zakończeniu Mszy św. zapraszamy dzieci z rodzicami do sali  nr 12 na radosne spotkanie. Podczas tej Mszy św. rocznicowej trzeba przyjąć Komunię św. Spowiedź dzieci, rodziców, rodzeństwa, rodziców chrzestnych, innych uczestników rocznicowej uroczystości będzie w sobotę od godz. 17.00 i podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 Po zakończeniu Mszy św. o godz. 9.30 będą miały swoje spotkanie dzieci klas pierwszych szkoły podstawowej w sali przy kościele.

5.    W następną niedzielę 14 maja przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na rzecz fundacji „Pomóż im” służącej Domowemu Hospicjum  dla dzieci nieuleczalnie chorych.

6.    W majowym numerze „Drogi Miłosierdzia” są ciekawe artykuły dotyczące objawień fatimskich oraz wywiad, którego udzielił Arcybiskup Nominat Tadeusz Wojda, nasz nowy biskup diecezjalny. Zachęcamy także do lektury artykułu „Benedykt XVI mędrzec naszych czasów”, tekstów na temat Listu Św. Jakuba, nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca i modlitwy karmelitańskiej.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii