Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III niedziela wielkanocna

2017-04-30

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2017 – OGŁOSZENIA


1.    Dziś, w godzinach 9.00 – 17.00, w budynku kina Ton przy katedrze, odbywa się Dzień Skupienia dla tych, którzy pragną poznać Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Jezusa.

2.    Główna Msza św. w intencji ludzi pracy w katedrze zostanie odprawiona w poniedziałek 1 maja o godz. 18.00, w dniu wspomnienia św. Józefa Robotnika.

3.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w katedrze po Mszy św. o godz. 18.00 i o godz. 19.30 dla młodzieży organizowane przez duszpasterstwo akademickie. Zachęcamy do odprawiania nabożeństwa majowego także przy krzyżach i kapliczkach oraz w domach z udziałem całej rodziny oraz sąsiadów i znajomych lub wspólnot kościelnych.

4.    Nieustający Różaniec w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie rozpocznie się od 1 maja tego roku i wg zamierzeń organizatorów będzie  trwał przez cały rok. Polega on na ciągłej modlitwie na różańcu przez całą dobę poszczególnych osób, które z dobrej woli ją podejmą w określonej godzinie. Możemy uzyskać potrzebne informacje i wpisać konkretną godzinę modlitwy zgłaszając się telefonicznie do osób odpowiedzialnych za organizację tej modlitwy. Oto dane kontaktowe organizatorów Nieustannego Różańca: Monika 601 503 395, Ewa 606 125 575, Lidia 668 040 083, Joanna 606 980 520. Będą one wywieszone na tablicy ogłoszeń, podane w ogłoszeniach na stronie internetowej parafii Wniebowzięcia NMP w Białymstoku a także napisane na kartkach i pozostawione na stoliku w przedsionku katedry. Kartki te można wziąć ze sobą.

5.    Dzień skupienia zelatorek i zelatorów Żywego Różańca wszystkich parafii Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w sobotę 6 maja 2017 roku w budynku kina Ton przy katedrze białostockiej. Rozpocznie się o godz. 10.00, będzie trwał do godz. 15.00. W programie: konferencja formacyjna, zaangażowanie w przeżywanie 100 rocznicy objawień fatimskich, omówienie piątej Pielgrzymki Żywego Różańca na jasną Górę 2-3 czerwca tego roku i I. Ogólnopolskiego Kongresu Różańcowego na Jasnej Górze we wrześniu 2017 roku, komunikaty, sprawy organizacyjne, różaniec i Msza św. w starym kościele farnym (400- lecie istnienia). Zapraszamy do udziału w tym dniu skupienia wszystkie zelatorki i zelatorów naszej parafii i wszystkich innych parafii Archidiecezji Białostockiej, a także animatorów innych ruchów różańcowych oraz księży proboszczów i tych księży, którzy opiekują się grupami Żywego Różańca w parafiach.

6.    Zapraszamy na comiesięczne spotkanie Kół Żywego Różańca naszej parafii oraz tych wszystkich, którzy chcą wspólnie modlić się na różańcu w naszej katedrze. W najbliższą niedziele 7 maja o godz. 15.45 spotykamy się na konferencji, a o 16.00 na modlitwie różańcowej w katedrze. O godz. 18.00 w katedrze, tak jak w każda pierwszą niedzielę miesiąca, odbędzie się spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.

7.    Informujemy, że alumni naszego Seminarium Duchownego, diakoni: Stanisław Bolesta i Rafał Danilczuk zamierzają przyjąć święcenia kapłańskie  dnia 27 maja tego roku w naszej Archikatedrze Białostockiej. Natomiast alumn naszego Seminarium Karol Godlewski przyjmie święcenia diakonatu w dniu 26 maja 2017 roku w Archikatedrze Białostockiej.

8.    Wspomnienie św. Atanazego , Biskupa i Doktora Kościoła, we wtorek 2 maja. W tym dniu obchodzimy Dzień Flagi w Polsce.

9.    Uroczystość NMP, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski i 226 rocznica  uchwalenia Konstytucji 3 Maja przypadają w środę 3 maja 2017 r. Msze  św. w katedrze w tym dniu wg porządku niedzielnego. Główna Msza św. za Ojczyznę o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego.

10.    Wspomnienie św. Floriana, Męczennika, w czwartek 4 maja 2017 r. W tym dniu rozpoczynają się przy katedrze katechezy przedmałżeńskie, które będą trwały do 28 maja. Spotkania w czwartki i niedziele w godzinach 18.00 – 19.30, w sali nr 12 przy katedrze.

11.     W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

12.    W następną niedzielę dzieci klas czwartych, piątych i szóstych mają swoje miesięczne spotkanie w sali nr 12  po Mszy św. o godz. 9.30 w katedrze.

13.    Zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku zostanie przeprowadzona w następną niedzielę 7 maja na każdej Mszy św.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii