Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II niedziela wielkanocna

2017-04-23

Modlimy się w intencji biskupów, kapłanów i wiernych Archidiecezji Białostockiej z racji 25-lecia Arcybiskupstwa i Metropolii Białostockiej. Powierzamy miłosiernemu Bogu także diecezje: łomżyńską i drohiczyńską
Modlimy się za naród syryjski, który od sześciu lat cierpi na skutek okrutnej wojny. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na pomoc temu narodowi.

1.    Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

2.    Uroczystości i święta w tym tygodniu
- w poniedziałek 24.04. uroczystość św. Jerzego, Męczennika, głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej. Msza św. w starym kościele o godz. 18.00 w ramach dnia skupienia Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.
- we wtorek 25 kwietnia święto św. Marka Ewangelisty
- w środę 26 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, Biskupa Męczennika, Głównego Patrona Polski
- w sobotę 29 kwietnia święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy. Jest to również Dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów drugiej wojny światowej
W tym dniu przypada też trzydziesta ósma rocznica święceń biskupich J.E. Ks. Abp. Prof. dr. hab. Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Modlimy się w Jego intencji w liturgii i w naszych modlitwach osobistych.
Msze św. w katedrze w tych dniach wg porządku dnia powszedniego, uroczyste o godz. 6.30 i 18.00

3.    Tegoroczna XXIV Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie wyruszy z archikatedry białostockiej w sobotę 6 maja o godz. 8.00. Wędrując do matki Bożej będziemy prosili o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom na każdy dzień. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00.
Zapisy organizowane są na trasie. Całkowity koszt pielgrzymki wynosi 5 złotych. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny, cena przejazdu 10 zł.

4.    Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza w najbliższą niedziele 29 kwietnia na kolejne spotkanie w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50. Ojciec Marek Krysztopik wygłosi wykład pod tytułem: „ Rozeznawaj i żyj. Praktyczne zastosowanie antropologii św. Tomasza z Akwinu”. Początek jak zwykle o godzinie 10.00. W programie: wykład, dyskusja oraz Msza św.


OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii