Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

2017-04-16

1. Ks. dr Tadeusz Wojda SAC, podsekretarz watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, został mianowany przez papieża Franciszka nowym Arcybiskupem Metropolitą Białostockim. Arcybiskup nominat ma 60 lat, należy do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Księży Pallotynów, pochodzi z diecezji kieleckiej. Prosimy wszystkich wiernych o modlitwę w intencji nowego Arcybiskupa. Informacje o ingresie nowego Arcybiskupa Metropolity zostaną podane w późniejszym terminie. Z wdzięcznością za apostolski trud w naszej Archidiecezji i w całym Kościele modlimy się w intencji ks. Abp. Edwarda Ozorowskiego.

2.    Uroczystość wielkanocną obchodzi się przez 8 dni(oktawa). W poniedziałek 17 kwietnia w drugi dzień Świąt Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL  i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku. W pozostałych dniach Oktawy Msze św. w katedrze będą odprawiane wg porządku dnia powszedniego. W trzecim dniu Oktawy 18. kwietnia(wtorek) o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych w kaplicy na cmentarzu farnym przy ul. Raginisa. Zapraszamy do udziału w Mszach św. w poszczególnych dniach Oktawy.

3.    W następną niedzielę 23 kwietnia jest obchodzone Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary do puszek zbierane przed kościołem w tym dniu zostaną przeznaczone na pomoc narodowi syryjskiemu, który już od 6 lat cierpi na skutek okrutnej wojny. Zbiórka ta jest odpowiedzią na wielokrotny apel Papieża Franciszka o pomoc ciepiącym mieszkańcom Syrii.
Obchód srebrnego jubileuszu Archidiecezji i Metropolii
Białostockiej wraz z uroczystością odpustową przy udziale biskupów,  gości  z kraju i z zagranicy oraz miejscowych władz rządowych i samorządowych odbędzie się w o godz. 15.00 w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w białostockiej dzielnicy Białostoczek. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych na tę doniosłą uroczystość.
Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego jest odprawiana w katedrze codziennie po Mszy św. o godz. 18.00
W ramach Nowenny przygotowującej do przeżycia Święta Miłosierdzia i uroczystości srebrnego jubileuszu Archidiecezji i Metropolii w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego nasz Dekanat Białystok Śródmieście jest zaproszony na środę 19.04.2017 r. na Mszę św. o godz. 18.00.

4.    W następną niedzielę dzieci klas trzecich będą miały swoje spotkanie w sali nr 12 po Mszy św. o godz. 9.30 w katedrze.


OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii