Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa

2017-04-09

Rozpoczyna się w. Tydzień Niedziela Palmową. Poświecenie palm podczas każdej Mszy św., poświecenie przed katedrą połączone z procesją pod przewodnictwem Ks. Abp. Metropolity podczas Mszy św. o godz. 11.00
Modlimy się dziś w intencji młodzieży zgodnie z zaleceniem Papieża i polskich biskupów.

1.    Liturgia i spowiedź w Wielkim Tygodniu
- w W. Poniedziałek, Wtorek i Środę Msze św. wg porządku dnia powszedniego, spowiedź w godzinach 6.00 – do Mszy św. o godz. 18.00 włącznie( przez cały dzień)
- w W. Czwartek o godz. 9.00 w katedrze Msza św. Krzyżma z udziałem księży i Liturgicznej Służby Ołtarza z całej Archidiecezji Białostockiej.  Ks. Abp Metropolita poświęci oleje używane do udzielania sakramentów św. przez cały rok do W. Czwartku roku następnego. O godz. 18.00 rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne Msza św. Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem Ks. Bp. Henryka Ciereszki, a po jej zakończeniu przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ołtarza Wystawienia(„ciemnicy”) i adoracja. Dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 16.30. Spowiedź w katedrze w tym dniu: 7.00 – 8.30 i 11.00 – 17.15.
- w W. Piątek w katedrze o godz. 9.00 Liturgia Godzin, o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej ( w tym dniu nie odprawia się Mszy św.). Zachęcamy poszczególne grupy kościelne i wszystkich wiernych do adoracji Najśw. Sakramentu przy Ołtarzu Wystawienia w ciągu dnia i przy Grobie Pańskim po Liturgii wieczornej. Spowiedź w katedrze w tym dniu 7.00 – 17.00.
W W. Piątek obowiązuje post jakościowy – powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i ilościowy – spożywanie pokarmów w mniejszej ilości.
- w W. Sobotę w katedrze o godz. 9.00 Liturgia Godzin. Adoracja przy Grobie Pańskim przez cały dzień. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych: 8.00 – 8.45 w katedrze, od 9.00 – 10.15 w starym kościele, 10.30 – 17.30 w katedrze. Gorąco zachęcamy do tego, aby przybywając do katedry w celu poświecenia pokarmów wielkanocnych, pewną ilość czasu poświęcić na adorację Najśw. Sakramentu przy Grobie Pańskim.
Spowiedź w katedrze w ciągu dnia: 7.00 – 12.00
Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 pod przewodnictwem Ks. Abp. Edwarda Ozorowskiego. Wszystkich uczestniczących w Liturgii prosimy o przyniesienie ze sobą do kościoła świec. Po zakończeniu Liturgii adoracja Najśw. Sakramentu  w katedrze przez całą noc.
Zalecane jest w W. Sobotę  powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych.

2.    Uroczysta procesja wielkanocna i Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Edwarda Ozorowskiego w dniu Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego (w niedzielę 16 kwietnia) odbędzie się o godz. 6.00. Wszystkich, którzy pełnią funkcje w procesji prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej, aby przed godz. 6.00 uformować procesję.
Zapraszamy już od godz. 5.15. Zalecamy podtrzymywanie zwyczaju wspólnego śniadania wielkanocnego w rodzinach w pierwszym dniu Świąt Wielkanocnych  połączonego z modlitwą, życzeniami i spożyciem poświęconych pokarmów.
Od godz. 8.00 Msze św. w katedrze będą odprawiane wg porządku niedzielnego.

3.    Msze św. w poniedziałek wielkanocny 17 kwietnia(II Dzień Wielkanocy) będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno- Katechetyczne w Białymstoku.

4.    W Wielki Poniedziałek (10.04.2017) o godz. 18.00 w kościele św. Rocha zostanie odprawiona Msza św. w intencji tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. Po Mszy św. spotkanie przy pomniku ofiar katastrofy przy kościele św. Rocha.

5.    Spotkanie Koła Radia Maryja odbędzie się jutro(w poniedziałek 10 kwietnia) po Mszy św. o godz. 18.00 w sali nr 10 przy katedrze.

6.    Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przypada w W. Czwartek 13. kwietnia.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii