Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V niedziela Wielkiego Postu

2017-04-02

Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne  w naszej parafii. Witamy ks. dr. Bogdana Skłodowskiego, który te rekolekcje będzie prowadził. Naszą wewnętrzną intencją, modlitwą , wysłuchaniem słowa Bożego i uczestnictwem w tej Mszy św., ofiarą złożoną przed kościołem na pomoc świąteczną dla ubogich naszej parafii już w tych rekolekcjach uczestniczymy.
1. Wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży Betania zapraszamy młodych do wspólnego przeżycia białostockich obchodów XXXII Światowego Dnia Młodzieży 8 kwietnia br. w Białymstoku(sobota).
W  programie przewidziane są koncerty ewangelizacyjne, świadectwa, modlitwy oraz festiwal palm wielkanocnych.
- 10:00-13:00 - gra miejska
Początek w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym, przy ul. Kościelnej 1A 
- 13:30-18:00 - sala gimnastyczna Zespołu Szkół Katolickich, ul. Kościelnej 3
- 18:00 - Msza św. w Archikatedrze 
z udziałem młodzieży, Księży i Katechetów

2. W następną niedzielę (9.04.2017) czyli w Niedzielę Palmową poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.. Uroczysta Msza św. z udziałem Kapituły Metropolitalnej i śpiewem Męki Pana zostanie odprawiona o godz. 11.00. Przed wejściem do katedry młodzież i dzieci ze scholi Winnica będą rozprowadzali palmy. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na rozwój i działalność naszych schól.
Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.

3. Msza św. z racji 12 rocznicy odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca będzie odprawiona w katedrze w poniedziałek 3 kwietnia br.  o godz. 10.45 z udziałem młodzieży szkolnej miasta Białegostoku. Po Mszy św. modlitwa przy kaplicy św. Jana Pawła II w katedrze. Całość uroczystości koordynuje Zespół Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3. Zapraszamy młodzież ze wszystkich szkół, młodzież akademicką, pracującą i wszystkich wiernych.
Również dla uczczenia w/w rocznicy zostanie odprawiona Msza św. dziś o godz. 18.00 w kościele św. O. Pio w Białymstoku, po Mszy św. przejście ze świecami na miejsce celebry papieskiej w 1991 r. na Krywlanach.

4. Spotkanie organizacyjne członków procesji przed procesją rezurekcyjną odbędzie się jutro 3.04.2017 r. po Mszy św. o godz. 18.00 w sali nr 10.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

6. Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego odbędzie się w piątek, 7 kwietnia br. i przejdzie ulicami Białegostoku od katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy katedrze. Tegoroczną Drogę Krzyżowa poprowadzą stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. W następną niedzielę po Mszy św. o godz.9.30 odbędzie się spotkanie dzieci klas pierwszych i drugich w salach przy katedrze.

8. Głównym tematem kwietniowego numeru „Dróg Miłosierdzia” jest Srebrny Jubileusz Archidiecezji i Metropolii Białostockiej. Proponujemy lekturę artykułu poświęconego wydarzeniom sprzed  25 lat, których konsekwencją było wyniesienie Białegostoku do rangi stolicy arcybiskupstwa. W miesięczniku znajdziemy też tekst poświęcony aktualnej sytuacji Kościoła białostockiego i jego niepowtarzalności wśród innych diecezji.
Zapraszamy również do przeczytania tekstów poświęconych zwyczajom wielkanocnym, obecności wielkich Prymasów Polski w Białymstoku oraz informacji na temat uroczystości związanych z Niedziela Miłosierdzia Bożego.

9. Dziś przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na świąteczną pomoc ubogim naszej parafii.

10. Świece wielkanocne można nabyć w kancelarii parafialnej, w kiosku w przedsionku kościoła i w księgarni św. Kazimierza mieszczącej się w budynku kina Ton.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii