Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV niedziela Wielkiego Postu

2017-03-26

1.    Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze szkół położonych na terenie naszej parafii odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę w tym tygodniu (27-28-29 marca).
Dzieci będą się spotykały w każdym dniu rekolekcyjnym w starym kościele o godz. 9.30, młodzież gimnazjalna o godz. 9.30 w katedrze, młodzież ponadgimnazjalna o godz. 11.00 w katedrze.
We wtorek 28.03. o godz. 11.00 w budynku kina ton dla gimnazjalistów zostanie wyświetlony film „Zerwany kłos”, w środę 29.03 o godz. 12.30 ten sam film dla młodzieży ponadgimnazjalnej.
Rekolekcje dla dzieci poprowadzi ks. Marek Gryko, dla młodzieży ks. Piotr Kobeszko. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w zaplanowanych rekolekcjach wielkopostnych. Rodziny i szkoły prosimy o pomoc w dobrym ich przeżywaniu.

2.    Msza św. z modlitwą o przebaczenie zostanie odprawiona w katedrze w środę 29 marca o godz. 18.00. Modlitwę o przebaczenie poprowadzi ks. Adam Siegieniewicz. Zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza tych, którzy mają kłopoty z przebaczeniem.

3.    Księża odwiedzą obłożnie chorych w naszej parafii w najbliższą sobotę 1 kwietnia. Rozpoczną  o godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie adresów tych chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte przed świętami wielkanocnymi.
W katedrze Msze św. w tym dniu będą sprawowane jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

4.    W następną niedzielę w katedrze rozpoczną się parafialne rekolekcje wielkopostne dla wszystkich wiernych oraz rekolekcje akademickie.  Rekolekcje dla wszystkich będą trwały w kolejnych dniach po najbliższej niedzieli aż do czwartku włącznie (2-3-4-5-6 kwietnia), Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w każdym dniu  o godz. 9.30, 16.30 i 18.00. Rekolekcje akademickie w katedrze będą w niedzielę, poniedziałek i wtorek (2-3-4 kwietnia), Msze św. i konferencje w każdym dniu o godz. 19.30.
Rekolekcje parafialne poprowadzi ks. Bogdan Skłodowski, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Białostockiej i wykładowca w Seminarium Duchownym.

5.    Spotkanie dla dzieci klas czwartych, piątych i szóstych odbędzie się w następną niedzielę (2 kwietnia) po Mszy św. o godz. 9.30 w sali nr 12.

6.    Ofiary na pomoc świąteczną dla ubogich naszej parafii będą zbierane do puszek przed kościołem w następną niedzielę 2 kwietnia.

7.    Świece wielkanocne są do nabycia w zakrystii, w kancelarii parafialnej, w przedsionku kościoła (kiosk), w księgarni św. Kazimierza.

8.    Oratorium „Jezus na Kalwarii” w wykonaniu Zespołu Wokalnego Muzyki Dawnej Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina i Zespołu Muzyki Dawnej pod dyr. Anny Moniuszko odbędzie się w poniedziałek 27 marca o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich. Wstęp wolny.

9.    Film „Ślady stóp” o przeżywaniu pielgrzymki do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostella zostanie wyświetlony dziś o godz. 14.00 i 16.00 w budynku kina „Ton”.

10.    Ośrodek Szkolno–Wychowawczy dla dzieci i młodzieży niewidomej i słabowidzącej w Laskach oferuje pomoc w osiągnięciu samodzielności i możliwie pełnej integracji społecznej z jednoczesnym uwzględnieniem wymiaru religijnego życia ludzkiego. Dla wypełnienia tych celów istotne jest, aby proces edukacyjno-rehabilitacyjny rozpoczął się możliwie wcześnie, tak, aby osoba niewidoma mogła wypracować podstawowe techniki poznawania świata, samodzielności, nawiązywania relacji i życia w społeczeństwie. Koszty pobytu w tym ośrodku są symboliczne. Nie jest pobierane czesne. Uczeń częściowo pokrywa koszty wyżywienia. Liczba zajęć rewalidacyjnych jest dostosowana do potrzeb ucznia i może przekraczać 10 godzin w tygodniu. Zajęcia są bezpłatne. Opiekę duchową sprawują siostry Franciszkanki.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2018
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii