Katedra Białostocka

Bazylika Mniejsza Wniebowziecia Najświetszej Maryi Panny

ECLESIA SANCTA BIALOSTOCIENSIS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 niedziela zwykła

2016-01-31


1.    W ubiegłym tygodniu zakończyła się kolęda w naszej parafii. Bardzo dziękujemy za życzliwość i świadectwo wiary wszystkim, którzy przyjęli w swoich mieszkaniach kolędujących kapłanów. Widzimy potrzebę większej troski o to, by rodziny czynić domowymi kościołami, by w nich  była codzienna modlitwa, przeżywanie roku kościelnego, lektura Pisma Świętego, literatury religijnej, religijnych czasopism, by korzystano z programów religijnych w środkach masowego przekazu. Potrzebna jest większa troska o religijne wychowanie dzieci i kształtowanie codziennego życia wg zasad wiary. Istotne jest życie sakramentalne wszystkich członków rodziny, udział w Mszy św. w niedziele i święta kościelne. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary na kolędę i na remont kościoła. Na dalsze prowadzenie prac przy kościele złożono podczas kolędy 77 tysięcy złotych. Bóg zapłać!

2.    We wtorek(2 lutego) – święto Ofiarowania Pańskiego nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, zachowywania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. Poświęcenie świec na wszystkich Mszach świętych celebrowanych wg porządku niedzielnego. O godz. 11.00 Mszy  św. przewodniczyć będzie Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki. Najpierw zostaną poświęcone świece w kaplicy Najśw. Sakramentu, potem procesja do ołtarza i Msza św., podczas której osoby zakonne i wszystkie osoby konsekrowane odnowią swoje śluby. Jest to bowiem Dzień Życia Konsekrowanego kończący rok życia konsekrowanego. Podczas Mszy św. zbiórka ofiar na tacę na potrzeby zakonów klauzurowych.


3.    We wtorek(3.02.) podczas każdej Mszy świętej poświęcenie świec i błogosławieństwo św. Błażeja wraz z modlitwą o zdrowie, zwłaszcza o zachowanie od chorób gardła.

4.    Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy w piątek (5.02). Poświęcenie chleba i wody podczas każdej Mszy św.

5.    Wspomnienie liturgiczne św. Pawła Miki i Towarzyszy męczenników w sobotę (6.01.)

6.    W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

7.    W następna niedzielę(7.01) dzieci klas czwartych, piątych i szóstych mają swoje spotkanie w sali nr 12 przy katedrze, po Mszy św. o godz. 9.30.
O godz. 15.45 konferencja, o 16.00 różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy członków Kół Żywego Różańca oraz wszystkich wiernych.

8.    W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji Białostockiej.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCICopyright © 2009 - 2019
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku

REALIZACJA: N4K | Strony dla parafii